FARMACIST

SC RA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii de specialitate (Facultatea de farmacie);
- Experienta in farmacii cu circuit deschis reprezinta un avantaj pentru potentialul candidat;
- Aviz de Libera Practica constituie un atu si o recomandare pentru acest post;
- Asigurare de malpraxis
- Abilitati de relationare si comunicare.
- Capacitate de a recomanda si de convingere
- Orientare catre relatia cu pacientul
- Cunostinte operare PC
- Atentie distributiva

Descrierea jobului

- Ofera suport pentru operatiunile curente din farmacie;
- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala(retete);
- Ofera asistenta de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prescriptie medicala;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Informeaza permanent a medicii cu care colaboreaza farmacia in legatura cu produsele nou aparute.
- Participa la derularea campaniilor promotionale;
- Controleaza stocurile (evidenta numerica, termene de valabilitate etc.);
- Face propuneri privind completarea stocului de medicamente;
- Participa la inventare.
- Participa activ la receptia produselor si la aranjarea acestora in rafturi;
- Promoveaza imaginea farmaciei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor

SC RA SRL Vaslui este un grup de firme ce activeaza in domeniile: medical-farmaceutic , ce s-a infiintat din anul 1991 si acopera prin domeniile sale de activitate cel de distributie medicamente prin depozit si farmaciile proprii, serviciilor medicale, laborator analize medicale si consultanta.
Publicat 15 nov. 2021 Reactualizat 15 dec. 2021 Expiră 15 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos