Publicat 09 Iun 2019 | Expiră 10 Iul 2019

FARMACIST

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate finalizate (Facultatea de medicina si farmacie)
Experiență pe o poziție similară de min 2 ani
Aviz de liberă practică avizat pe anul în curs;
Bune abilități de comunicare;
Amabilitate și empatie față de pacienți;
Integritate și etică profesională..

Descrierea jobului

Farmacia Tei angajeaza FARMACISTI care sa:
- Contribuie la mentinerea si cresterea satisfactiei pacientilor prin indrumare adecvata in timpul eliberarii prescriptiilor medicale gratuite sau compensate (consiliere privind administrarea medicatiei, efecte secundare si/sau riscuri ale acesteia);
- Identifice nevoile pacientului si sa formuleze recomandarii individualizate, in functie de nevoile acestuia
- Administreze stocurile, verifice termenele de valabilitate si sa isi asume gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- Participe la cursuri de educatie profesionala continua, conform reglementarilor, atat in tara cat si in strainatate
- Isi desfasoare activitatea conform reglementarilor profesionale si legislative in vigoare si cerintelor postului.

Noi oferim:
- Mediu de lucru placut si deschis, dinamic si progresist;
- Pachet salarial motivant;
- Programe de instruire si dezvoltare continua.

Farmacia Tei este o companie romaneasca care activeaza in domeniul vanzarii de produse farmaceutice din 1992.

Expirat
FARMACIST  -  FARMACIA TEI

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles