Publicat 09 Mai 2019 | Expiră 09 Iun 2019

Farmacist (Vrancea, Galati)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Reteaua noasta este in cautarea unui profesionist in domeniul farmaceutic, care sa se alature echipei Farmacia Unica.

Studii de specialitate: Facultate de Farmacie;
Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor, avizat pe anul in curs;
Experienta de minim 2 ani intr-o farmacie cu circuit deschis;
Cunostinte avansate de operare PC;
Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
Empatie si orientare catre pacient;
Responsabilitate personala ridicata;
Persoana receptiva, flexibila, ordonata, echilibrata, cu abilitati de invatare si dorinta de dezvoltare profesionala.

Descrierea jobului

Postul nostru presupune activitatile specifice postului de Farmacist sef din cadrul unei farmacii cu circuit deschis:

Raspunde de supravegherea, coordonarea si controlul activitatii farmaciei si a personalului din subordine;
Realizeaza aprovizionarea optima a farmaciei, in acord cu politica de aprovizionare si comerciala a companiei;
Elibereaza medicamente pe baza de retete compensate si gratuite, produse farmaceutice, parafarmaceutice si dermato-cosmetice;
Identifica nevoile pacientului si formuleaza recomandari asociate;
Participa la derularea campaniilor promotionale;
Verifica si centralizeaza retetele pentru Casele de Sanatate;
Verifica periodic stocul de marfa (evidenta numerica, termene de valabilitate), raspunzand solidar, alaturi de personalul farmaciei, de gestiunea valorică a acesteia;
Participa la receptia cantitativa si calitativa a produselor si la etichetarea acestora;
Participă la realizarea inventarelor efectuate anual și/ sau inopinat de către comisiile constituite.

Alaturi de compania noastra vei face parte dintr-o echipa dinamica si puternica, vei beneficia de un pachet salarial atractiv, corelat cu performanta, precum si de dezvoltare profesionala continua.

Euromedicines Wholesale SRL face parte integranta din grupul de firme FARMACIA UNICA si se ocupa de distributia de produse farmaceutice si parafarmaceutice in Romania, fiind in continua dezvoltare in acest sector. Euromedicines Wholesale aduce sănătatea mai aproape de oameni, oferind servicii integrate de distribuție, promovare și retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distribuţie de medicamente dar si al lanţului de farmacii FARMACIA UNICA. Suntem o echipa tanara si energica, inspirați de viziunea unei lumi în care oamenii vor fi mai sănătoși și vor trăi mai bine. În fiecare zi, ne concentrăm efortul pentru a ajuta la îmbunătăţirea stării generale de sănătate și suntem preocupați de găsirea unor soluții rapide și eficiente pentru ca accesul la medicamente să devină un proces fără sincope. Credem cu tărie că, făcând lucrurile corect și cu pasiune, vom continua să ne îndeplinim misiunea: aceea de a fi aproape de oameni și de a le oferi rapid soluții reale la nevoile zilnice legate de sănătate.

Expirat
Farmacist (Vrancea, Galati)  -  EUROMEDICINES WHOLESALE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles