Publicat 11 Nov 2019 | Expiră 12 Dec 2019

Farmacist veterinar

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Obligatoriu absolvent al Facultatii de Medicina Veterinara.

Aptitudini de organizare, bune abilitati de comunicare si vanzare, receptiv, sa fie cooperant, deschis dialogului, sa fie calm, cu un bun potential energetic si control comportamental.
• sa aveti o atitudine pozitiva fata de animale,
• sa aveti îndemânare,
• putere de concentrare,
• precizie,
• reactii si judecata rapide,
• abilitatea de a va organiza propria munca,
• abilitatea de a învata.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
• asigura aprovizionarea, depozitarea si eliberarea produselor medicamentoase care se elibereaza cu/fara prescriptie medicala, a hranii, a produselor igienico cosmetice si a accesoriilor pentru animale;
• efectueaza receptia cantitativa si calitativa a produselor si primirea lor in farmacie, asumandu-si raspunderea pentru integritatea lor;
• participa la programe de instruire profesionala ;
• se preocupa de promovarea produselor farmaceutice, parafarmaceutice, igienico-cosmetice si largirea sferei de desfacere a acestora ;
• respecta cu strictete normele deontologice profesionale de care ia cunostinta ;
• la cerere transmite propuneri si date tehnice la potentialii clienti ai firmei, numai cu acordul conducerii. Interpreteaza intrebarile pacientilor/clientilor si atitudinea acestora si poate participa la negocieri numai in baza unui mandat clar stabilit.
• reprezinta farmacia in cazul oricarui control al autoritatilor competente, neputand fi substituit de catre o alta persoana. In caz de control, informeaza in timpul cel mai scurt conducerea.
• depune zilnic incasarile unitatii in si isi asuma responsabilitatea efectiva a acestui demers/act;
• consemneaza operatiuni legate de contabilitatea primara, intocmind zilnic nir-uri, monetarul si registrul de casa;
• asigura inventarierea stocului de marfuri si transmite informatiile necesare persoanelor competente;

DESFASURAREA ACTIVITATII
În farmacie veterinara/Petshop.

SC Dream VET înfiinţată în anul 2008, având Punctul de lucru 1 în Bd. Ghencea si Punct de lucru 2 in Dr. Taberei, oferă servicii veterinare complete: cabinet veterinar, farmacie veterinară, cosmetică pentru animale, hrană şi accesorii.

Cabinetul veterinar amenajat într-un cadru de lucru plăcut şi cochet, este dotat cu aparatură performantă, de ultimă oră, necesară pentru stabilirea diagnosticului şi aplicarea tratamentului corespunzător. În cabinetul nostru vă oferim o gamă largă de examene paraclinice, ecografie veterinară, examene de laborator, vaccinare, deparazitare, intervenţii chirurgicale de la cele mai simple până la cele mai complicate, toate cererile fiind soluţionate la faţa locului de către doctorii noştri.

La noi în farmacie, puteţi găsi o gamă largă de medicamente veterinare, produse antiparazitare interne şi externe, suplimente, vitamine şi minerale, hrană şi accesorii pentru câini, pisici şi alte animale de companie, şi nu în ultimul rând, pentru animalele de fermă.

Salonul de cosmetică este nou, dotat cu echipamente performante, unde animalul dumneavoastră va beneficia de tuns, spălat, trimat, periat, tăiat unghii şi toaletat urechi, de către personal calificat şi în cele mai bune condiţii.

Expirat
Farmacist veterinar  -  DREAM VET SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles