Publicat 20 Dec 2017 | Reactualizat 10 Ian 2018 | Expiră 19 Ian 2018

Farmacist- toate orasele

10 posturi

Candidatul ideal

- Licenta de Farmacist;
- Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor și avizat pe anul în curs;
- Experiența pe o poziție similară reprezintă avantaj;
- Cunoștințe Microsoft Office la nivel mediu;
- Bune abilități de comunicare;
- Amabilitate și empatie față de pacienți;
- Integritate și etică profesională.

Descrierea jobului

Ne marim echipele de Farmacisti din unitatile noastre din toata tara.

Ce face Farmacistul DONA:
- Oferă consiliere pacienților cu privire la utilizarea medicamentelor și potențialele riscuri/efecte adverse;
- Eliberează medicamente pe bază de prescripție medicală și OTC-uri;
- Participă la verificarea, monitorizarea si gestiunea stocurilor;
- Se informeaza permanent asupra noilor practici farmaceutice, medicamente nou-aparute si a modului de administrare a acestora.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța;
- Tichete de masă;
- Bonus de performanță motivant în funcție de rezultatele obținute;
- Oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic;
- Acces la training-uri de servicii, vânzări și de produs;
- Acces gratuit la 2 cursuri anuale care iti vor garanta cele 40 de credite EFC obligatorii;
- Echitate, corectitudine si respect pentru viata ta personala si activitatea profesionala.

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 25 de ani și o distribuție echilibrată, la nivel național.

De ce sa faci parte din echipa DONA?
- peste 2.500 de angajati
- peste 300 de farmacii la nivel national
- un portofoliu in continua dezvoltare cu peste 29.000 produse
- peste 2,5 milioane de pacienti care trec pragul unei farmacii Dona in fiecare luna

În Farmaciile DONA vei fi întâmpinat întotdeauna cu atenție, grijă, dar mai ales cu respect.

Farmacist- toate orasele  -  FARMACIILE DONA