Farmacist si Asistent Farmacist Hiper-farmacie Dr.Max Sibiu

SC Sensiblu SRL - 4 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Pentru prima Hyperfarmacie din Sibiu care isi va deschide curand usile, avem nevoie de o echipa hyper frumoasa! :) Daca esti Farmacist sau Asistent Farmacist si te regasesti in profilul de mai jos, vrem sa te cunoastem! :)

Cum ne-am dori sa fii :
  • Sa ai diploma dе licenta/absolvire scoala postliceala, adica titlul dе Farmacist sau Asistent Farmacist;
  • Sa detii Certificat dе Membru al Colegiului Farmacistilor/OAMMR , vizat pe anul in curs;
  • Sa fii empatic/a si mereu cu zambetul pe buze - ne plac oamenii veseli si deschisi;
  • Sa iti faca placere sa iti ajuti colegii, creand o atmosfera pozitiva;
  • Sa iti doresti permanent sa te dezvolti si sa inveti lucruri noi;
  • Experienta in farmacii cu circuit deschis constituie avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati :

In calitate de Farmacist/Asistent Farmacist, din cadrul farmaciei extinse Dr.Max, vei asigura consultanta de specialitate clientilor, la un standard profesionist:
  • Vei pune pacientul pe primul loc;
  • Vei gasi solutii pentru sanatate personalizate, in functie de nevoile fiecarui pacient;
  • Vei participa la derularea si implementarea campaniilor promotionale in scopul indeplinirii obiectivelor comerciale ale companiei;
  • Vei monitoriza si gestiona stocurile periodic pentru asigurarea unei aprovizionari optime;
  • Ii vei trata cu respect pe cei din jur;
  • Vei lucra impreuna cu colegii tai in vederea unei bune functionari a farmaciei;
  • Vei asigura consilierea, vanzarea si alte servicii din locatie la standarde inalte.

Iti oferim :
  • Pachet salarial motivant;
  • Bonuri de masa;
  • Card de angajat cu multiple beneficii in reteaua de farmacii;
  • Abonament la o clinica privata platit de companie;
  • Conditii speciale negociate cu diversi colaboratori pentru achizitia de bunuri si servicii;
  • Un mediu de lucru provocator si dinamic cu posibilitati reale de avansare;
  • Training-uri de specialitate;

Farmacia Dr.Max pune oamenii pe primul loc si isi doreste sa aduca pacientilor din Romania ingrijire medicala accesibila si convenabila. In februarie 2020, A&D Pharma – Dr.Max Group a lansat lantul de farmacii Dr.Max. Prezent in 8 tari din Europa, este principalul lant de farmacii din Europa Centrala care se dedica imbunatatirii nivelului de sanatate al pacientilor.
In Romania, Dr.Max este prezent cu peste 650 de farmacii, oferind acces la un sortiment larg de medicamente si servicii farmaceutice.
Ascultam oamenii si le dam ce isi doresc. Oamenii conteaza, de aceea farmacia Dr.Max pune oamenii pe primul loc. .
Ascultandu-le dorintele, stim ca preturile mici sunt importante si zi de zi depunem eforturi pentru a oferi accesibilitate, calitate si profesionalism la preturi speciale.

Publicat 11 mai 2022 Reactualizat 29 iun. 2022 Expiră 8 iul. 2022