Farmacist - Sef depozit medicamente

MEDICA M3 COMEXIM SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Profilul candidatului ideal:

Absolvent al Facultatii de Farmacie
Minim 1 an experienta intr-un depozit de medicamente
Aviz de Libera Practica
Cunostinte operare PC
Cunoasterea limbii engleze
Abilitati de relationare si comunicare
Capacitati de invatare rapida

Descrierea jobului

Cerintele de baza ale postului:

Sa gestioneze medicamentele si dispozitivelor medicale
Sa mentina si sa dezvolte legaturile comerciale cu furnizorii
Sa mentina legatura cu departamentul de marketing pentru realizarea campaniilor de promovare a medicamentelor si dispozitivelor medicale
Asigurarea si mentinerea implementarii unui sistem de management al calităţii
Intocmirea rapoartelor/documentatiei catre ANDM
Validarea, controlarea procedurilor de receptionare si eliberare a produselor
Controlarea stocurilor (evidenta numerica, termene de valabilitate etc.)
Să se concentreze asupra gestionării activităţilor autorizate şi asupra acurateţei şi calităţii înregistrărilor;
Sa asigure conformitatea legala distributiei de produse farmaceutice ( legea 95/2006, ordin m.s. 761/2015, etc.) si a produselor care intra sub incidenta regimului similar
Sa urmareasca existenta buletinelor de analiza si a certificatelor de conformitate pentru toate produsele.
Sa se asigurare de respectarea conditiilor de depozitare conform prevederilor legale.
Sa mentina inregistrarile si documentele care dovedesc ca produsele depozitate si comercializate corespund reglementarilor legale
Să asigure implementarea şi menţinerea unor programe de instruire iniţială şi continuă;
să coordoneze şi să efectueze cu promptitudine operaţiunile de retragere a medicamentelor;
Să asigure tratarea eficientă a reclamaţiilor pertinente ale clienţilor;
Să se asigure că furnizorii şi clienţii au aprobarile necesare;
Să aprobe activităţile subcontractate care pot avea un impact asupra BPD;
Să se asigure că se efectuează autoinspecţii la intervale regulate corespunzătoare, după un program prestabilit, şi că se iau măsurile corective necesare;
Să ţină o evidenţă corespunzătoare a sarcinilor delegate;
Să ia decizii cu privire la destinaţia finală a produselor returnate, respinse, retrase sau falsificate;
Să aprobe retururile în stocul comercializabil;
Să asigure respectarea tuturor cerinţelor suplimentare impuse de art. 790 lit. b) din Legea nr.95/2006, cu modificările şi completările ulterioare

Medica M3 - 20 ani de experienta si profesionalism pe piata stomatologiei romanesti.

Inca de la inceputurile sale in 1994, MedicaM3 importa si distribuie o gama larga de produse consumabile, instrumente si echipamente stomatologice, atat pentru cabinetele dentare, cat si pentru laboratoarele de tehnica dentara.

Activitatea noastra este sustinuta prin 8 puncte de lucru MedicaM3 in cele mai mari orase ale tarii (Cluj-Napoca, Baia-Mare, Brasov, Bucuresti, Craiova, Oradea, Sibiu, Timisoara), precum si o retea dezvoltata de agenti de vanzare si distribuitori, prin care acoperim intregul teritoriu al Romaniei.

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.