Publicat 06 Mai 2019 | Reactualizat 03 Iun 2019 | Expiră 06 Iun 2019

FARMACIST PUNKT - PITESTI

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii universitare: Facultatea de Farmacie;
Posesor al Certificatului de Membru al Colegiului Farmacistilor;
Experienta de minim 1 an in pozitia de Farmacist in farmacii cu circuit deschis;
Experienta in pozitia de Farmacist Manager - constituie avantaj;
Responsabilitate si spirit organizatoric;
Cunostinte operare PC.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Supravegheaza eliberarea medicamentelor si calitatea actului farmaceutic efectuate de catre Farmacisti si Asistenti Farmacisti pentru a mentine un standard profesional ridicat;
- Analizeaza profilul si specificul zonei si propune solutii de adaptare a farmaciei la acestea pentru a raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a creste cifra de afaceri;
- Coordoneaza activitatea operationala a personalului din farmacie pentru a asigura continuitatea si calitatea actului farmaceutic;
- Gestioneaza problemele administrative pentru a asigura buna functionare a farmaciei;
- Asigura aprovizionarea farmaciei cu medicamente si produse non-pharma pentru a putea raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a atinge obiectivele stabilite de companie;
- Analizeaza istoricul rezultatelor financiare si propune Manager-ului strategii pentru atingerea obiectivelor in perioada urmatoare;
- Gestioneaza stocurile de produse pentru a evita lipsa medicamentelor, suprastocurile, pentru a reduce termenele de valabilitate critice si expiratele.

Beneficii:
- pachet salarial motivant
- dezvoltare profesionala prin cursuri de specialitate
- lucrul intr-un mediu profesionist, cu potential de crestere in cariera.

Farmaciile Punkt promoveaza dreptul la sanatate si aduc in piata de retail farmaceutic un nou concept de farmacie, care imbina preturile mici cu un design modern. Premisa noastra este aceea ca sanatatea nu trebuie sa depinda de venituri, iar preturile mici fac casa buna cu serviciile de calitate.
Cautam oameni entuziasti si pasionati de ceea fac, ca şi noi. Le oferim, in schimb, toate resursele de care au nevoie ca sa-si dezvolte talentul.

Expirat
FARMACIST PUNKT - PITESTI  -  FARMACIA PUNKT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles