Publicat 09 Oct 2019 | Expiră 08 Nov 2019

FARMACIST PERSOANA RESPONSABILA - FARMACIST SEF DEPOZIT

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Farmacie, Administrativ / Logistica

Candidatul ideal

- Absolvent al Facultatii de Farmacie;
- Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor din Romania;
- Cunostinte temeinice a legislatiei farmaceutice in vigoare;
- Experienta de minim 3 anI pe o pozitie similara;
- Foarte bune abilitati de organizare, planificare si control;
- Foarte bune abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

- Organizeaza si conduce activitatea si personalul din depozitul farmaceutic;
- Coordoneaza activitatea depozitului in ceea ce priveste: receptia, pastrarea, pregatirea produselor in vederea livrarii, expeditia si transportul la clienti, astfel incat sa se asigure trasabilitatea produselor si activitatilor;
- Supravegheaza si implementeaza sistemul de management al calitatii in cadrul depozitului de medicamente;
- Organizeaza si supravegheaza activitatea in ceea ce priveste buletinele de analiza si certificatele de calitate;
- Se asigura de respectarea regulilor de buna practica, de distributie si de transabilitatea fiecarui produs;
- Pastreaza toate documentele, informatiile si inregistrarile tranzactiilor efectuate, necesare pentru asigurarea transabilitatii distributiei fiecarui medicament pana la distribuitorul en detail;
- Organizeaza si supravegheaza activitatea legata de produsele toxice.

ROPHARMA LOGISTIC face parte din Grupul de firme Ropharma, care funcționează după un un model de business integrat, respectiv:
- Producție de medicamente (produse farmaceutice de bază) și suplimente alimentare;
- Distribuție a medicamentelor, suplimentelor alimentare, dermato-cosmeticelor, cosmeticelor și dispozitivelor medicale, prin cele 5 depozite farmaceutice situate în: București, Iași, Bacău, Târgu-Mureș, Timisoara, Craiova și Cluj-Napoca;
- Retail a medicamentelor, suplimentelor alimentare, dermato-cosmeticelor, cosmeticelor și dispozitivelor medicale prin unitățile sale, situate în localitățile județelor: Brașov, Alba, Bacău, Botoșani, Cluj, Harghita, Iași, Mureș, Neamț, Prahova, Sibiu; - Servicii medicale multidisciplinare prin spitalul Sf. Constantin Brasov.
Istoricul si traditia Grupului de firme Ropharma, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor/pacientilor, vor constitui un sprijin in afirmarea talentului dumneavoastra.
Oferim un loc de munca dinamic, provocator si sprijinul necesar pentru a putea obtine impreuna rezultate foarte bune.

FARMACIST PERSOANA RESPONSABILA - FARMACIST SEF DEPOZIT  -  Ropharma Logistic S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles