Farmacist diriginte si Farmacist Pharma Pro Expres

PHARMA PRO EXPRES SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

De ce competenţe şi abilităţi ai nevoie pentru a te integra în echipa noastră? Aceleaşi pe care le au şi colegii noştri:
  • Studii superioare de Farmacie finalizate
  • Membru/a al Colegiului Farmaciştilor
  • Bune abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă
  • Bune abilităţi de utilizare a calculatorului, a programului software şi a casei de marcat
  • Capabil(ă) să îşi planifice şi să îşi organizeze activităţile
  • Dinamic(ă) şi adaptabil(ă)
  • Spirit de iniţiativă, bazat pe identificarea soluţiilor practice potrivite

Descrierea jobului

Responsabilităţile tale şi ale colegilor noştri cuprind următoarele:
  • Eliberarеa medicаmentelor pe bază de prescripție medicală, OTC-uri, produse parafarmaceutice şi materiale sanitare
  • Identificarea nevoilor pacienţilor şi formularea recomandărilor
  • Consilierеa pаcienților cu privirе lа utilizаrеa mеdicamentеlor și a potеnțialelor riscuri/efеctе adversе
  • Asigurarea aprovizionării ritmice şi constante a farmaciei cu medicamente şi alte produse de sănătate de la distribuitorii autorizaţi, inclusiv recepţia cantitativă şi calitativă a produselor
  • Ţinerea evidenţei cantitative şi valorice a prescripţiilor medicale gratuite şi compensate conform contractelor cu CAS Iaşi/CASAOPSNAJ
  • Cooperarea cu medicul în legătură cu schema terapeutică în cazul asocierilor de medicamente şi a prescrierii de reţete magistrale
  • In plus, Farmacistul diriginte organizeaza si raspunde de activitatea farmaciei, instruieste si organizeaza activitatea personalului din farmacie.
De ce ai alege să lucrezi alături de noi?
  • Salariu competitiv
  • Bonus în funcţie de gradul de îndeplinire a targetului
  • Tichete de masă
  • Decontarea transportului între casă şi locul de muncă
  • Mediu de lucru plăcut, bazat pe o bună comunicare şi spirit de echipă
  • Autonomie ridicată, bazată pe încrederea în angajat
  • Bun echilibru viaţă personală-viaţă profesională

Farmacia Pro este un mini-lanţ de farmacii înfiinţat la Iaşi în anul 2015, care si-a propus sa fie aproape de toti cei care au nevoie de produse de calitate si consiliere profesionala. Prin cele 5 farmacii deschise pana in prezent, promovam sanatatea si respectul pentru viata.
Publicat 13 Sept. 2022 Expiră 13 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.