FARMACIST - COORDONATOR PROMOVARE MEDICALA

AC HELCOR - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare: farmacie;
  • Minim 2 experienta pe un post similar constituie avantaj;
  • Cunoasterea limbii engleze;
  • Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
  • Persoana organizata, dinamica si experimentata in munca cu termene limita;
  • Foarte bune abilitati de convingere, negociere;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
  • Disponibilitate pentru deplasari in tara;
  • Capacitate de abordare a unor categorii diferite de parteneri: medici de familie si specialisti, farmacisti, naturopati.

Descrierea jobului

  • Intocmeste documentatie medicala
  • Managementul echipei nationale de reprezentanti medicali;
  • Participa la stabilirea si implementarea strategiei de vanzari si marketing a produselor din portofoliul companiei;
  • Participa in procesul de recrutare si selectie si raspunde de formarea echipei de reprezentanti medicali;
  • Stabileste obiectivele pentru divizia de promovare medicala;
  • Raspunde de evaluarea si analiza rezultatelor, luand masuri pentru cresterea eficientei activitatii de promovare;
  • Vizita dubla cu reprezentantii medicali;
  • Organizeaza si participa la evenimente medicale si sustine prezentari ale produselor companiei, daca este cazul;

Oferim:
  • Mediu de lucru placut, intr-o echipa dinamica si in plina dezvoltare.
  • Pachet motivant, oportunitati de dezvoltare
  • Masina de serviciu, telefon mobil, laptop.

Cu o experienta de peste 25 ani, Compania Farmaceutica AC HELCOR este un producator roman de medicamente cu prescriptie medicala, OTC, vitamine si suplimente. Echipa noastră este formată din peste 150 de specialisti cu pregatire superioara, medici, farmaciști, chimisti - cercetatori, economisti, ingineri, specialisti de marketing si vanzari, care lucrează zi de zi pentru a pune la dispozitia oamenilor medicamente, vitamine si suplimente sigure, eficiente la standarde europene.
Publicat 18 ian. 2022 Expiră 17 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos