FARMACIST / ASISTENT DE FARMACIE - COMARNIC, BREAZA

Diafarm S.R.L. - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii de specialitate finalizate
- Experienta in farmacii cu circuit deschis - constituie avantaj
- Certificat de Membru al Colegiului vizat pe anul in curs pentru farmacisti
- Aviz de libera practica valabil pentru asistentii de farmacie
- Abilitati de relationare si comunicare
- Respectarea eticii si deontologiei profesionale.

Descrierea jobului

- Identifica nevoile pacientilor, formuleaza recomandari, consiliaza si fidelizeaza pacientii.
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse.
- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala /OTC-uri.
- Introduce facturi in gestiune
- Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari - farmacist
- Administreaza stocurile si urmareste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice - farmacist

Beneficii:
- Pachet salarial motivant
- Programe de training si instruire.

Grupul Maxifarma are ca principal domeniu de activitate comercializarea cu amanuntul a produselor farmaceutice in unitati specializate.
Publicat 24 sept. 2021 Reactualizat 22 oct. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos