Farmacie Manager Senior - Oradea

SENSIBLU SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate: Facultatea de Farmacie;
Experienta, minim 2 ani, in retail farmaceutic – pozitie manageriala/responsabilitati de coordonare echipa;
Excelente abilitati de planificare si organizare;
Orientare catre client si spre rezultate;
Foarte bune abilitati de comunicare;
Capacitate de lucru sub presiune;
Initiativa, flexibilitate si perseverenta.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

In calitate de Farmacist Manager Senior, din cadrul farmaciei extinse Dr.Max, vei coordona echipa pharma si nonpharma si vei asigura consultanta de specialitate clientilor, la un standard profesionist:

Coordoneaza activitatea si personalul din farmacie asigurand continuitatea operationala si cele mai bune servicii pentru pacienti;
Implementeaza si monitorizeaza proiecte de dezvoltare a business-ului pentru locatie stabilite impreuna cu Managerul locatiei;
Asigura formarea noilor angajati si motiveaza echipele coordonate pentru cresterea vanzarilor;
Transmite si urmareste realizarea obiectivelor prin monitorizarea indicatorilor relevanti pentru performanta afacerii;
Participa si se asigura ca procesul de gestionarea a stocurilor din farmaciei decurge in conditii optime;
Gestioneaza cu promptitudine toate situatiile aparute in relatia cu clientii;
Gestioneaza problemele administrative pentru a asigura buna functionare a farmaciei;
Asigura consilierea, vanzarea si alte servicii din locatie la standarde inalte.

Ce oferim:
Pachet salarial motivant;
Bonuri de masa;
Card de angajat cu multiple beneficii in reteaua de farmacii;
Abonament la o clinica privata platit de companie;
Conditii speciale negociate pentru angajati pentru bunuri si servicii;
Un mediu de lucru provocator si dinamic cu posibilitati reale de avansare;
Training-uri de specialitate.

Farmacia Dr.Max pune oamenii pe primul loc si isi doreste sa aduca pacientilor din Romania ingrijire medicala accesibila si convenabila. In februarie 2020, A&D Pharma – Dr.Max Group a lansat lantul de farmacii Dr.Max. Prezent in 8 tari din Europa, este principalul lant de farmacii din Europa Centrala care se dedica imbunatatirii nivelului de sanatate al pacientilor.
In Romania, Dr.Max este prezent cu peste 600 de farmacii, oferind acces la un sortiment larg de medicamente si servicii farmaceutice.
Ascultam oamenii si le dam ce isi doresc. Oamenii conteaza, de aceea farmacia Dr.Max pune oamenii pe primul loc. .
Ascultandu-le dorintele, stim ca preturile mici sunt importante si zi de zi depunem eforturi pentru a oferi accesibilitate, calitate si profesionalism la preturi speciale.

Publicat 25 nov. 2021 Reactualizat 23 dec. 2021 Expiră 25 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos