Publicat 19 Iun 2017 | Reactualizat 20 Iul 2017 | Expiră 21 Iul 2017

Facility Manager

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Grupul Comdata, cauta pentru cele 7 centre din Romania, Facility Manager cu experienta care:

- ​Planifica, conduce si monitorizeaza utilizarea si constructia structurilor;
- Stabileste bugetul alocat acestei functii si analizeaza eventuale schimbari;
- Colaboreaza cu Responsabilul Achizitii la individuarea si gestionarea furnizorilor in domeniul Facility;
- Prezinta rapoarte de activitate managerului de zona si managerului Facility corporate;
- Asigura respectul prevederilor legale existente in domeniul facility pentru toate structurile utilizate;
- Planifica cea mai buna repartizare si utilizare ale spatiilor si ale resurselor pentru cladirile noi sau pentru acelea actuale;
- Project manager in domeniul facility monitorizeaza / coordoneaza lucrarilor contractilor;
- Coordoneaza activitatile de mentenanta cladirilor si instalatilor de incalzire si de aer conditionat
- Propune imbunatatiri in sistemul de mentenanta cladirilor;
- Gestioneaza repararea dotarilor cladirii (instalatiile de ventilare, de racire, hidraulice, de iluminare ecc)
- Analizeaza defectiunile si problemele tehnice, stabileste (chiar si in ceea ce priveste investitia economica) repararea sau inlocuirea partilor / sistemelor.

Descrierea jobului

Cerinte:

- Minim 5 ani experienta profesionala intr-un post similar;
- Absolvent de studii superioare tehnice (Diploma de inginer civil reprezinta un avantaj);
- Cunostinte operare Microsoft Office;
- Limba italiana – nivel avansat;
- Bune abilitati de comunicare si coordonare;
- Abilitati de problem solving;
- Autonomie si mare simt al raspunderii.

Oferim:
- pachet salarial motivant;
- posibilitatea de a creste intr-o multinationala prezenta in mai multe tari ale lumii;
- mediu de lucru dinamic si prietenos;

Comdata Group este partenerul multinațional de selecție pentru BPO (Business Process Outsourcing) din industria de operațiuni client în diverse sectoare (TLC, utilități energetice, bancar și financiar, producție de asigurări, comerț cu amănuntul avansat, comerț electronic). Fondată în 1987, Comdata Group servește peste 400 de clienți în 14 țări, printr-o gamă completă de canale prin intermediul a 60 de centre de operare la nivel global, datorită unei echipe internaționale de management și unei forțe pasionate de peste 36.000 de angajați la nivel global.
Comdata este unul dintre cei mai importanți jucători europeni și latini americani pentru externalizarea serviciilor de voce, cum ar fi centrul de contact, biroul de ajutor și serviciile non-vocale, cum ar fi back office, managementul creditelor, gestionarea documentelor și oferirea de management de proiect și abilități tehnice Competențe pentru implementarea modelelor și tehnologiilor pentru a atinge excelența operațională slabă.

Expirat
Facility Manager  -  SC Comdata Service SRL