Publicat 08 Ian 2020 | Reactualizat 05 Feb 2020 | Expir─â 08 Feb 2020

Facebook advertiser pentru magazin online ­čśÄ

1 post
Expirat
Anun╚Ť inactiv

Acest anun╚Ť a expirat ╚Öi nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ca╠ćuta╠ćm un digital marketer extraordinar, specializat pe facebook ads, care sa ne ajute sa╠ć cheltuim sute de mii de euro pe reclame in fiecare an intr-un mod foarte profitabil. Fiind un business de comert online, site-ul nostru se bazeaza in mod principal pe traficul adus pe website din mijloacele sociale precum facebook si instagram, de aceea cautam persoane foarte talentate care doresc sa isi largeasca orizontul lucrand la o firma ce este mereu in trend cu noutatile din spatele traficului platit de pe platforme de social media precum facebook sau instagram.

Descrierea jobului

Pe scurt, cautam un advertiser exceptional, care:

Sa fie experimentat cu platforma Ads Manager si cu structurile din Business Manager
Sa cunoasca toate statsurile din interiorul platformei Ads Manager si de ce sunt relevante in ecommerce
Sa stie sa lanseze campanii pentru trafic “rece”
Sa creeze un ad copy persuasiv si engaging pentru public
Sa aiba experienta in crearea secventei de remarketing
Sa aiba expertiza in scalarea si optimizarea campaniilor pentru a le pastra sau creste profitabilitatea pentru mai multe luni de zile.
Sa fie familiar cu regulile automate pentru automatizarea conturilor de reclame
Sa lucreze in echipa pentru a atinge rezultate spectaculoase (sa colaboreze cu membrii din echipa, sa primeasca si sa delege taskuri in functie de obiective)
Sa poata planifica actiunile strategice pe care trebuie sa le desfasoare in functie de obiective
Sa fie familiar cu platforme de management online precum asana, monday.com, trello etc
Sa isi doreasca sa se dezvolte profesional si personal si sa fie inconjurat de oameni cu acelasi scop.
Sa delege taskuri membrilor echipei in mod eficient
Sa aiba experienta in construitul landing page-urilor si conceputul unor descrieri persuasive pentru produsele care sunt promovate

Mai precis, responsabilitatile tale de zi cu zi vor fi:
Sa lansezi reclame noi in fiecare zi in baza unor procese atat pentru produse existente cat si pentru produse noi
Sa scalezi si sa optimizezi conturile de reclame active pentru a mentine un ROAS constant de 5+
Sa testezi noi creative’uri pentru produsele promovate
Sa automatizezi toate conturile in baza unor reguli pentru a nu irosi bugetul pe adseturi non-productive
Sa fii activ in softul de management online pentru a comunica cu echipa.
Sa delegi sarcini altor membrii pentru a crea un flow eficient
Sa construiesti pagini de vanzare (“landing-page-uri” ) sau descrieri persuasive pentru produsele promovate (Shopify/Clickfunnels/ZipifyPages)
Sa raportezi zilnic in baza unui excel performanta conturilor
Sa te dezvolti profesional folosing resursele oferite de noi (cursuri,podcasturi,meeting-uri)
Sa contribui cu metode mai bune si mai eficiente pentru ceea ce deja exista.

Despre noi:
Colegi energici care sunt harnici si in acelasi timp prietenosi, care vor face tot posibilul ca tu sa iti poti indepini obiectivele
Intalniri zilnice (skype/offline) de 15 min pentru a seta obiectivele zilei
Intalniri saptamanale pentru revizuirea saptamala a ceea ce a mers bine si ce nu
Recompense bazate pe meritocratie - ai o idee buna? Daca aceasta este aplicata si dã roade, vei fi recompensat

O data la fiecare 90 de zile ne intalnim pentru 2 nopti pentru a face o intalnire trimestriala, in afara orasului, care ne ofera sansa sa ne planificam urmatorul trimestru.

In momentul de fata businessul nostru de comert online este la stadiul in care se dezvolta din “omida” in “fluture” si vrem sa atingem acest lucru cu ajutorul oamenilor minunati cu care vom lucra. Vrem sa devenim un brand foarte cunoscut pe piata din Romania si international in Europa in alte cateva tari.

Vrem sa lansam produse inovative care imbunatatesc,usureaza si infrumuseteaza viata clientilor nostri si vrem sa demonstram pietei ca exista branduri online care sunt pro-consumer, care ofera atentie fiecarui client in parte si care lucreaza cu tot dinadinsul pentru a satisface nevoile clientilor. In aceeasi masura acest business reprezinta un challenge si personal pentru a putea sa ne demonstram noua, ca se pot face lucruri la nivel inalt si din Romania,ca businessurile autohtone pot sa reuseasca si pot sa infloreasca pentru a-si invinge competitorii externi.

Planul pe 10 ani:
Viziunea pe termen lung a firmei este sa poata cultiva un mediu extraordinar de colaborare si eficienta, care sa aduca rezultate fantastice. Impãmântenirea si internationalizarea brandului Jolis este unul din obiectivele noastre pentru urmatorii 10 ani. Vrem sa concuram cot la cot cu cele mai mari branduri din europa si sa fim recunoscuti international pentru a ridica “tricolorul” si a arata ca Romania este, in fapt, capabila sa lanseze proiecte de succes in Europa.

In acelasi timp, ne indreptam spre a crea un ecosistem in care dezvoltam aplicatii web si nu numai care imbunatatesc vietile oamenilor si pot sa ajute business-urile sa creasca, astfel oferindu-le oportunitati dincolo de posibilitatile lor actuale. Pe scurt, “ Daca noi putem,pe altii de ce sa nu ii ajutam sa poata?” Ne propunem sa ajutam business-uri sa se dezvolte, astfel crescundu-le venitul, si impactând vietile oamenilor care fac parte din business-urile cu care vom colabora. Vrem sa realizam obiectivele acestea treptat, iar fundatia pentru un astfel de proiect este deja sãditã. Intrebarea este: Vrei sa faci parte din ea sau nu?

Nu aplica daca:
Nu aplica daca nu ai mai facut pana acum reclame pe facebook
Nu aplica daca nu esti dispus sa lucrezi in echipa
Nu aplica daca nu esti dispus sa lucrezi intr-un software de management precum asana, trello, monday.com
Nu aplica daca cauti doar un salariu si nu doresti un mediu care sa te creasca profesional, pentru ca nu vom fi un “match“
Nu aplica daca nu iti place sa respecti termene de livrare ale obiectivelor si nu esti punctual.
Ahh da, si nu aplica daca nu esti o persoana responsabila. Stim cu totii ca in momentul in care cineva greseste, este tras la raspundere pe buna dreptate. Multumim!

Expirat
Facebook advertiser pentru magazin online ­čśÄ  -  Ecom Imper S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

De la 1 octombrie 2019, te inform─âm c─â site-ul eJobs.ro nu va mai putea fi accesat prin browser-ul Internet Explorer din cauza func╚Ťionalit─â╚Ťilor reduse ale acestuia. Acceseaz─â-ne cu ├«ncredere folosind unul dintre browserele mai moderne: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari sau Edge.

Am ├«n╚Ťeles