check_circle

Job verificat

|Publicat 11 Feb 2019 | Reactualizat 13 Mar 2019 | Expiră 14 Mar 2019

F&B Director

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare
Curs de formare managerială
Stagiu de cel puţin 5 ani în diferite sectoare de activitate din alimentaţie şi turism
Capacitate de conducere, rigoare, perseverenţă, iniţiativă, spirit comercial, creativitate, imaginaţie, disciplinat, riguros, responsabil
Minim 5 ani în funcţia de Şef Restaurant
Cunoştinţe foarte bune şi competenţă în domeniile: tehnici de conducere, tehnologie culinară şi tehnica serviciilor, tehnologie hotelieră, tehnologia serviciilor, tehnici de cumpărarea şi vânzare, gestiunea resurselor umane, contabilitate şi gestiune.

Descrierea jobului

Coordonarea si managementul operatiunilor zilnice din departamentul F&B - RIN Grand Hotel (Banqueting, Room service, Restaurant si Bar) la cele mai inalte standarde
Crearea si actualizarea meniurilor din restaurant sau pentru evenimente corporate/private
Gestionarea resurselor din subordine: umane, materiale si financiare
Identificarea si preintampinarea nevoilor oaspetilor intr-un mod profesional
Conducerea echipei F&B, evaluare periodica, propuneri de promovare sau sanctionare
Stabilirea target-ului, a KPI-urilor, a graficelor de lucru, a procedurilor si politicilor necesare, standarde HACCP
Verificarea lunara a inventarelor, materialelor operationale si a listelor cu necesarul de achizitii
Conformarea la toate regulile de ordin interior si proceduri de sanatate in munca, curatenie si siguranta la locul de munca
Colaborarea, in permanenta, cu toate departamentele, pentru eficientizarea activitatii
Abordarea antreprenoriala in conducerea departamentului
Identificarea si analiza competitiei

RIN Hotels te invită să te alături celei mai bune echipe din industria ospitalităţii. Ai şansa să lucrezi alături de oameni profesionişti, într-un mediu stabil, în continuă dezvoltare care îţi oferă numeroase satisfacţii profesionale. Cu o vechime de paisprezece ani în industria ospitalieră, lanţul hotelier RIN reprezintă o opţiune excelentă pentru cei care aleg Bucureştiul ca destinaţie turistică sau pentru afaceri. Cele trei hoteluri de patru stele, RIN Grand, RIN Central şi RIN Airport, amplasate strategic în sudul, centrul, respectiv nordul Capitalei, prin diversitatea şi calitatea serviciilor asigură cel mai bun raport calitate/preţ garantând satisfacţia oaspeţilor noştri. RIN Group a dezvoltat de-a lungul timpului mai multe divizii: hotelieră, imobiliară, entertainment

www.rinhotels.ro
www.domusstil.ro
www.waterpark.ro

Expirat
F&B Director  -  RIN Grand Hotel