Expert scriere proiecte europene tip POCU/PNDR/POR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

cunoasterea principalelor linii de finantare europene;
capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
echilibru emotional;
usurinta in stabilirea relatiilor interpersonale;
capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitatea;
capacitate de a se informa si invata in permanenta;
perseverenta, urmarirea si finalizarea scopului.

Descrierea jobului

- Construieste si gestioneaza relatia cu clientul;
- Analizeaza incadrarea aplicatiei in linia de finantare optima;
- Gestioneaza pentru client relatia cu finantatorul;

Activități mai detaliate:
- Identificarea oportunitatilor de finantare nerambursabila;
- Planificarea proiectelor prin corelarea necesitatilor investitionale ale clientilor cu cerintele programelor de finantare pentru a identifica cel mai potrivit program de finantare pentru fiecare client;
- Prezentarea conditiilor ce trebuiesc indeplinite de catre client pentru a putea accesa programele de finantare respective;
- Intocmeste documentatiile specifice in vederea obtinerii finantarii nerambursabile precum: plan de afacere, cereri de finantare, analize cost beneficiu, alte documente prevazute in ghidul solicitantului;
- Organizeaza si participa la vizite de lucru necesare obtinerii finantarii nerambursabile, la sediile beneficiarilor/ finantatorilor/ alte institutii, atunci cand situatia o impune;
- Pregatirea si prezentarea proiectului investitional catre autoritatile finantatoare pentru a fi aprobat si finantat;
- Redactarea proiectelor de finanţare;
- Realizeaza activitati de consultanta specifice evaluarii si contractarii proiectelor: intocmirea si verificarea cererilor de clarificari, vizite de lucru la sediile beneficiarilor/ finantatorilor/ alte institutii;
- Raspunde la solicitarile de completare a documentatiei;

Companie constituita in anul 2007 cu sediul in Bucuresti, obiectivul companiei este acela de a sprijini partenerii care au in derulare proiecte europene in realizarea activitatilor si atingerea indicatorilor prevazuti in proiecte fiind totodata unul dintre beneficiarii care implementeaza cu succes proiecte strategice si grant cu dimensiune regionala, nationala si europeana
Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022