Publicat 07 Iun 2019 | Expiră 02 Iul 2019

Expert Junior Accesare Fonduri Europene

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerințe:
Studii superioare: tehnice sau în domeniul construcțiilor;
Experiență: privind elaborarea și verificarea documentațiilor tehnice (studii de fezabilitate, proiecte tehnice, etc.).

Cunoștințe:
Cunoștințe temeinice in ceea ce privește utilizarea AutoCAD;
Cunoștințe avansate a suitei MS Office(Word, Excel, Power Point, Outlook).

Abilități:
Capacitate de analiză și sinteză;
Capacitate de planificare in funcție de termenele stabilite;
Abilități de comunicare profesională cu persoane din diferite medii;
Abilități de inter relaționare și negociere a situațiilor problematice.

Trăsături de personalitate: Comunicativitate, Receptivitate, Flexibilitate, Inițiativă, Onestitate.

Descrierea jobului

1. Elaborează documentațiile tehnice ce se anexează cererilor de finanțare:
- stabilește documentele necesare depunerii cererii de finanțare;
- colectează informațiile necesare de la beneficiar/parteneri ai proiectului;
- redactează forma finală a documentației conform Ghidului Solicitantului și legislației în vigoare;
- răspunde la solicitările de clarificări formulate de către Autoritățile de Management care verifică proiectele.

2. Oferă consultanță, gestionează, organizează și întocmește documentațiile necesare din perioada de implementare a proiectelor de investiții:
- monitorizează implementarea proiectelor;
- urmărește activitățile proiectului în vederea realizării lor conform graficului de activități;
- păstrează legătura cu beneficiarii proiectelor;
- colaborează cu echipa tehnică și de management de proiect;
- urmărește indicatorii tehnici și financiari.

Business Analysis & Strategy Consulting este o companie privată, înființată în 2011, care oferă consultanță și asistență tehnică în accesarea și obținerea de fonduri nerambursabile, managementul proiectelor și al achizițiilor publice.

Având în vedere varietățile extrem de mari a programelor, un proiect poate fi conceput pe diferite nivele, înglobând probleme de diferite dimensiuni. Activitatea companiei noastre este orientată către beneficiarii care au nevoie de asistență în depășirea problemelor pe care le implică un proiect finanțat din fonduri nerambursabile, atât în elaborarea lui cât și în implementare.

În domeniul achizițiilor publice, oferim o gamă largă de servicii dedicate atât autorităţilor publice, cât şi operatorilor economici, de la simple opinii punctuale cu privire la aplicarea legislației în domeniu, până la organizarea în întregime a procedurilor sau elaborarea ofertelor.

Obiectivul nostru este ca, prin experiența noastră și prin eforturile depuse, să oferim soluțiile cele mai bune care să sporească succesul clienților noștri.

Expirat
Expert Junior Accesare Fonduri Europene  -  BUSINESS ANALYSIS & STRATEGY CONSULTING SRL