Publicat 13 Mai 2019 | Reactualizat 27 Mai 2019 | Expiră 28 Mai 2019

expert economist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

trebuie să îndeplinească următoarele cerințe:

  • să fie absolvent de studii superioare, cu diplomă de licență în domeniul economic;
  • să posede cunoștințe solide în IFRS;
  • să dețină minim 5 ani experiență în raportare financiară conform IFRS, inclusiv în calculul deprecierii conform IAS 36, IFRS 9/IAS 39, translatarea la IFRS a situațiilor financiare întocmite în conformitate cu OMFP 1802/2014;
  • experiența într-o companie de audit din grupul Big4 și deținerea calificării ACCA constituie avantaj;
  • să posede cunoștințe de limba engleza - nivel avansat (se verifică în cadrul interviului).

Descrierea jobului

  • Întocmirea situațiilor financiare ale SNGN Romgaz SA și a situațiilor financiare consolidate ale Grupului Romgaz (trimestriale și anuale) conform IFRS;
  • Translatarea la IFRS a situațiilor financiare ale filialelor, întocmite conform OMFP 1802/2014;
  • Calculul provizioanelor (dezafectare, litigii, etc.)
  • Calculul ajustărilor de depreciere a activelor imobilizate, stocurilor, activelor financiare;
  • Calculul impozitului amânat;
  • Participa la procesul de audit al situațiilor financiare individuale și consolidate;
  • Actualizarea manualului de politici contabile ale Grupului Romgaz.
Beneficii:
  • oportunități de dezvoltare profesională;
  • pachet salarial atractiv (relații suplimentare despre pachetul salarial la numărul de telefon 0749331731);
Alte detalii se regăsesc în anunțul postat la adresa https://www.romgaz.ro/posturi;
Candidaturile se vor depune la adresa: https://www.romgaz.ro/posturi;
Numai candidații considerați potriviți vor fi contactați.

Va mulțumim pentru înțelegere!

Romgaz este cel mai mare producator si principal furnizor de gaze naturale din Romania. Compania este admisa la tranzactionare din anul 2013 pe piata Bursei de Valori din Bucuresti(link is external) si a Bursei din Londra (LSE)(link is external). Actionar principal este statul roman cu o participatie de 70%. Compania are o experienta vasta in domeniul explorarii si producerii de gaze naturale, istoria sa incepand acum mai bine de 100 de ani in 1909, cand a fost descoperit primul zacamant de gaze naturale in Bazinul Transilvaniei la Sarmasel.

Expirat
expert economist  -  SNGN ROMGAZ SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles