EXPERT CONTABIL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Esti candidatul perfect daca:

- absolvent facultatea de contabilitate sau finante;
- experienta minim 3 ani in contabilitate;
– experienta in intocmirea de balanta de verificare, declaratii fiscale, raportari anuale;
- cunostinţe operare PC (Word, Excel)
- capacitate de lucru in echipa;
- capacitate de comunicare şi relaţionare foarte bune;
- abilitati de lucru cu termene limita;
- capacitate de organizare, rezistenta la stress;
- simtul responsabilitătii;

Descrierea jobului

In calitate de Expert Contabil r vei desfasura urmatoarele activitati:

- Inregistrarea operatiunilor contabile cu respectarea legislatiei financiar - contabile;
- Elaborare balanta, verificarea lunara a soldurilor contabile, bilant;
- Intocmire declaratii, intocmire situatii financiare;
- Intocmire rapoarte financiare diverse;
- Situatia mijloacelor fixe, efectuarea inregistrarilor contabile legate de mijloacele fixe;
- Plati interne si externe in sistem electronic si urmarirea scadentelor la furnizori si clienti;
- Cunoasterea si aplicarea legislaţiei fiscale si contabile la nivel de firmă.

BENEFICII :
- Oportunitatea de invatare si promovare;
- Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara si dinamica;
- Pachet salarial motivant.

Descrierea companiei

Descierea companiei:
Grupul Opti-plus Vision numara 50 cabinete de optica, 20 dintre acestea localizate in Bucuresti, situandu-ne astfel pe unul dintre primele locuri in randul firmelor de profil din Romania. " Vederea dumneavoastra este in fiecare zi grija noastra !" - este moto-ul Opti-Plus, transformat in misiunea nostra de zi cu zi. Formam o echipa tanara, ambitioasa, alcatuita exclusiv din profesionisti care cauta in fiecare zi performanta si satisfacerea nevoilor vizuale ale clientilor nostri.

Indrazneste, nu te asteapta un job, ci o cariera!- Pachet salarial motivant;

Publicat 31 ian. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos