Publicat 12 Mar 2020 | Reactualizat 09 Apr 2020 | Expiră 11 Apr 2020

EXPERT CONTABIL-CONTABIL SEF

CONFIDENTIAL
1 post

Candidatul ideal

- studii superioare economice în domeniul financiar contabil;
- experiență minim 5 ani în domeniu contabilitatii de productie si gestiune, organizare contabilă și coordonare departament financiar contabil;
- cunostințe solide în domeniul financiar contabil, fiscal, legislația în vigoare;

Descrierea jobului

Coordoneaza, verifica si raspunde de activitatea financiar-contabila a companiei;
Inregistreaza si asigura reflectarea in contabilitatea financiara a operatiunilor derulate de societate in conformitate cu reglementarile in vigoare;
Se informeaza permanent de legislatia din domeniul financiar-contabil si transmite informatiile necesare subordonatilor, dar si managementului companiei;
Intocmeste la timp si în conformitate cu dispozitiile legale, balantele de verificare, situatiile lunare, trimestriale; semestriale si anuale (declaratii catre ANAF);
Intocmeste situatiile financiare si se asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale-contabile;
Intocmeste si verifica balanta, bilantul anual, inventarul societatii;
Asigura platile la termen a sumelor care intra in responsabilitatea firmei fata de bugetul de stat, fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei;
Se informeaza si isi insuseste orice modificare legislative aparuta;
Informeaza conducerea societatii de modificarile legislative;
Asigura operatiunile de reconciliere operational/contabilitate;
Evidenta contabila a conturilor de furnizori si client;
Verifica evidenta stocurilor si controlul gestiunilor cu amanuntul;
Realizarea analizelor economice-financiare/ alte rapoarte catre managmentul companiei;
Deplasari la institutiile statului: ANAF, ITM, etc.;
Inregistrarea documentelor financiar contabile;
Deplasari la institutiile statului: ANAF, ITM, etc.
Cunoscator program Gestiune DATALIGHT-ATTOSOT

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

EXPERT CONTABIL-CONTABIL SEF  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles