Expert Contabil - Colin's

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii universitare finalizate in domeniul economic;
  • Calificare profesionala in domeniul contabilitate (expert contabil - membru CECCAR);
  • Minim 5 ani de experienta profesionala, in domeniul economic;
  • Cunostinte solide ale legislației si procedurilor financiar- contabile;
  • Cunostiinte generale PC si pachet Office ( in special Excel si Word);
  • Bune abilitati de folosire a programelor contabile (reprezinta avantaj Charisma);
  • Cunoasterea limbii engleze, nivel mediu;
  • Experienta in societati din retail constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Responsabilitati :
  • Organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale;
  • Inregistreaza corect documentele justificative in evidenta contabilă;
  • Asigura arhivarea corecta a situatiilor contabile lunare: balanta de verificare sintetica, jurnalul de vanzari, jurnalul de cumparari, balantele de verificare analitice;
  • Asigura intocmirea registrelor de contabilitate;
  • Intocmeste si semneaza balanta,bilant,declaratii lunare;
  • Asigura arhivarea documentelor contabile conform reglementarilor in vigoare;
  • Certifica realitatea inregistrarilor in contabilitate, prin verificarea si semnarea Notelor de contabilitate;
  • Urmareste inregistrarea incasarilor si platilor si asigura corelarea cheltuielilor cu veniturile realizate;
  • Verifica corectitudinea inregistrarilor si existenta aprobarilor si vizelor necesare;
  • Verifica si vizeaza toate documentele de inregistrare a operatiunilor (documentele justificative);
  • Verifica, analizeaza si certifica soldurile din balanta de verificare;
  • Reprezinta societatea in relatia cu autoritatile statului si cu ocazia controalelor;
Beneficii :
  • Salariul fix si bonuri de masa;
  • Discount 30% in toate magazinele Colin's;
  • Oportunitatea de a participa in programe de dezvoltare in cadrul companiei;
  • Contract perioada nedeterminata;

Colin's Romania este parte a EROGLU HOLDING SA, companie producatoare de textile, articole de imbracaminte si vanzarea cu amanuntul in 38 de tari cu peste 600 de magazine.
Brandul Colin's a fost infiintat in 1983. In Romania este prezent din 2011.
In prezent exista 25 magazine, 12 in Bucuresti si 13 in tara: Craiova, Cluj, Constanta, Iasi, Brasov, Bacau, Galati, Pitesti, Ploiesti, Suceava, Sibiu si Targu Mures. Fiecare nou magazin deschis este un pas important in strategia de dezvoltare a brandului ce isi propune dublarea numarului de magazine pana la finele anului 2021.

Publicat 29 iun. 2021 Reactualizat 29 iul. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos