de ani Fără Frică...

Publicat 06 Mar 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Expert Contabil - colaborator

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- experienta similara pe un post de conducere in cadrul Dep. Financiar Contabil – Director Economic;
- studii superioare de profil: finante-contabilitate;
- cunostinte aprofundate de legislatie fiscala;
- cunostinte utilizare sisteme ERP si programe de contabilitate (Saga- avantaj);
- de preferat: Expert Contabil;
- cunostinte PC de baza, pachetul Office (Microsoft Excel, Word);
- persoana organizata, atitudine pozitiva;
- limba engleza nivel avansat.

Descrierea jobului

Cerinte obligatorii
• Disponibilitatea de a lucra in medie 1 zi/saptamana la sediul societatii; (poate fi rediscutat in urma interviului)
• Certificat de absolvire curs CECCAR, cu obtinerea calitatii de expert contabil;

Avantaj
• Membru activ CECCAR si CAFR;
• Experienta in utilizare programele Saga si Expressoft;

• Coordoneaza, verifica si raspunde de activitatea financiar-contabila a companiei;
• Verifica, monitorizeaza si corecteaza documentele introduse in programul de contabilitate (facturi furnizori interni si externi, deconturi, etc.) de catre contabilul primar;
• Intocmeste diverse rapoarte solicitate de conducerea societatii si pregateste diverse situatii contabile;
• Imbunatateste procesul de lucru din punct de vedere financiar-contabil;
coordonarea operatiunilor contabile zilnice;
• Elaborarea si depunerea raportarilor fiscale periodice;
• Gestionarea eficienta a miscarilor de lichiditati;
• Efectuarea calculatiilor si regularizarilor impozitelor, taxelor si intocmirea declaratiilor fiscale;
• Urmarirea indeplinirii aspectelor financiar contabile din contracte (plati vs. incasari);

Descrierea companiei

Companie capital integral privat, 100% romanesc.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Expert Contabil - colaborator  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles