Expert Achiziții (Senior Buyer)

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, o importanta companie, lider mondial pe piata de servicii integrate (cablu, conectori si accesorii la ansambluri de cabluri complet echipate), un Expert Achiziții (Senior Buyer)

Atribuții și Responsabilități:

• Cunoaște și aplică procedurile de achiziție interne ale companiei;
• Planifică achizițiile în funcție de comenzile clienților;
• Transmite și gestionează comenzile către furnizori;
• Analizează ofertele și negociază condițiile contractuale (prețuri, termene livrare etc) cu furnizorii;
• Identifică noi furnizori;
• Asigură achiziția la timp a mărfurilor;
• Cunoaște oferta tehnică și comercială a produselor și serviciilor LAPP și se documentează asupra caracteristicilor acestora;
• Cunoaște evoluția produselor similare din piață și face propuneri de dezvoltare ulterioară de produse și servicii;
• Obține de la furnizori toate documentele referitoare la calitatea produselor livrate de aceștia și a instrucțiunilor aferente de utilizare și control, de manipulare și depozitare;
• Asigură documentarea și informarea tehnică pentru companie, referitoare la produsele și serviciile din domeniul său;
• Urmărește și asigură procurarea și gestionarea publicațiilor tehnice de produs, cataloage, fișe de produs, certificări și rapoarte de test, precum și crearea condițiilor necesare pentru consultarea acestora de către angajații din organizație;
• Efectuează anual, pe baza istoricului activității cu furnizorii, reevaluarea acestora și solicită scoaterea sau păstrarea din/ în lista furnizorilor acceptați conform procedurilor operaționale;
• Înregistrează în baza de date furnizorii noi;
• Contribuie la stabilirea strategiei specifice de implementare/ urmărire a stocului optim și a tuturor procedurilor comerciale prevăzute;

Cerinte:

• Studii superioare finalizate;
• Experiență profesională minim 3-5 ani;
• Cunoștințe limbi străine (engleza)- min. B1;

Beneficii :

•Dezvoltare profesională (cursuri în cadrul companiei și la producător, în țară și în străinătate, cursuri organizate de companii specializate și acreditate);
•Bonusuri lunare si anuale in functie de performante;

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 14 oct. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 13 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos