Expert achizitii publice

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-Cunoasterea platformei SICAP/SEAP dovedita cu certificat al absolvirire cursului pregatire a expertilor in achizitii publice;
- Cunostine avansate legislatia achizitiilor publice;
- Rapiditate in intocmirea documentelor de calificare, propunere tehnica si propunere financiara;
- Criteriu de performanta important: abilitatea de a pregati in paralel mai multe licitatii in acelasi timp, aproximativ 3-4 depuneri de oferte/zi;
- Abilitati avansate de utilizare MS Office (Word, Excel, Power Point);
- Limba engleza prezinta avantaj;
- Abilitatea de a rezolva sarcini cu termene limita;
- Abilitati organizatorice, de relationare si comunicare in orice situatie;
- Acuratete in intocmirea OPIS-uri cu cerintele pentru toate etapele (calificare, tehnica, financiara);
- Gandire analitica, atentie la detalii, atentie distributiva, abilitati de comunicare verbala si scrisa, bune abilitati de negociere, initiativa si perseverenta;
- Capacitate de concentrare, analiza, organizare si planificare;
- Spirit de echipa, orientare spre rezultate;
- Proactiv, auto-motivant si orientat catre solutii;
- Flexibil, rezistent la stres, abordare confidentiala si eficient in situatii de criza;
- Orientare spre calitate şi atentie la detalii;
- Cunoasterea operarii in ASANA sau a oricarei alte aplicatii de gestionare a proiectelor constituie avantaj;

Descrierea jobului

- Elaborarea documentatiilor pentru licitatii (propuneri tehnice, propuneri financiare, etc.) conform normativelor si legislatiei in domeniu;
- Elaborarea dosarelor de achizitii publice pentru proiectele aflate in implementare;
- Monitorizarea zilnica a platformei SICAP și alte platforme asemănătoare si selectarea licitatiilor publice de interes pentru firma;
- Centralizarea in calendar a termenilor limita pentru licitatiile selectate;
- Actualizarea bazei de date cu personalul de specialitate care poate fi folosit în licitații și cu contractele care pot fi folosite ca experiență similară;
- Elaborarea documentelor de asociere / susținere / subcontractare în vederea participării la licitație și colaborează cu societățile contractate în acest sens;

Firma tanara de proiectare a constructiilor civile si industriale.
Publicat 22 oct. 2021 Reactualizat 19 nov. 2021 Expiră 21 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos