Expert Achizitii (Colector)

FWEI GROUP S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Care va fii rolul tau? Vei construi relații de parteneriat cu colectorii și reciclatorii de ambalaje și deșeuri din zona alocată în vederea îndeplinirii obiectivului lunar privind colectarea și trasabilitatea cantităților de deșeuri de ambalaj colectate și reciclate prin intermediul partenerilor.

Te invităm să aplici dacă:
Ai experiență în achiziții de produse /servicii, negociere și încheiere contracte
Studii superioare tehnice sau în domeniul ingineriei/protecției mediului
Disponibilitate la deplasări în țară, în regiunea alocată, aproximativ 50% din timp
Abilități foarte bune de comunicare scrisă și verbală
Persoană integră, proactivă, orientată către soluții, flexibilă
Ai abilitatea de a gestiona schimbările și de a asimila rapid informații noi
Deții abilități dе prioritizare și coordonare a propriei activități
Ești orientat către client
Ai abilitatea de a construi relatii de parteneriat de lungă durată
Cu cunoștințe foarte bune dе operare Excel și dе nivel mediu pentru alte aplicații Microsoft Office
Deții permis de conducere categoria B
Experiența în domeniu va fii apreciată însă nu este obligatorie

Descrierea jobului

Îndeplinești obiectivul lunar privind trasabilitatea cantităților de deșeuri colectate și reciclate prin intermediul partenerilor din portofoliul alocat
Negociezi contracte cu partenerii, renegociezi tarife sau termeni contractuali în funcție de dinamica pieței
Dezvolți portofoliul de colectori și reciclatori de deșeuri din regiunea alocată
Actualizezi cantitățile negociate lunar în aplicația digitală
Monitorizezi fluxul cantităților de ambalaj reciclat
Lucreazi împreună cu furnizorii pentru completarea dosarelor de trasabilitate și clarificarea aspectelor neconforme
Verifici corectitudinea datelor înscrise pe facturile emise de către colectori, după validarea dosarului de trasabilitate
Întocmești raportări periodice referitor la cantitățile de deșeuri negociate cu furnizorii din portofoliu
Demonstrezi permanent etică și profesionalism în relația cu partenerii
Dovedești rigoare în validarea și respectarea termenilor contractuali
Promoveazi imaginea grupului în piată

Compania FEPRA International, parte a grupului FWEI, este unul dintre contributorii majori la îndeplinirea țintelor de management al deșeurilor și respectare a reglementărilor europene și naționale în domeniu.
Misiunea noastră este de a a proteja mediul și a asigura un viitor generațiilor care vin preluând responsabilitatea producătorilor de ambalaj și asigurând trasabilitatea completă a deșeurilor până la reciclare și reintroducere în economia circulară.

Publicat 28 iun. 2021 Reactualizat 28 iul. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos