Publicat 06 Oct 2020 | Reactualizat 03 Nov 2020 | Expiră 06 Nov 2020

Expeditor transport internațional cu experiență

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dacă alegem să te chemam la o discuție, trebuie să știi că ne vom interesa de următoarele abilități:

  • Experiență de 2-3 ani în domeniul transporturilor
  • Abilități bune de comunicare și organizare
  • Cunoștințe de limba engleză (scris/vorbit) sau alte limbi străine
  • Cunoașterea platformelor www.bursatransport.ro și www.timocom.com
  • Abilități de planificare ale camioanelor și ale comenzilor
  • Capacitatea de a lucra cu termene limită

Descrierea jobului

Dacă alegi să aplici la acest loc de muncă, trebuie să știi că vom aștepta de la tine să deprinzi următoarele responsabilități:

  • Intermedierea transporturilor rutiere și negocierea tarifelor de transport
  • Fidelizarea legăturilor cu transportatorii
  • Utilizarea burselor de transport și prospectarea pieței în vederea identificării soluțiilor optime
  • Întocmirea comenzilor de transport și a documentelor aferente
  • Supervizarea derulării transporturilor

Îți oferim în schimb:
  • Pachet salarial competitiv, cu posibilități reale de creștere în funcție de performanță
  • Posibilitatea avansării într-un mediu care se dezvoltă permanent
  • Transport asigurat la locul de muncă
  • Alte beneficii în funcție de evoluția pe post
  • Un mediu de lucru plăcut, profesionist și de încredere în care se cultivă respectul reciprocDacă îți dorești să faci parte din echipa Routier European Transport, așteptăm CV-ul tău!

Se spune că dacă-ți place ceea ce faci, nu o să lucrezi nici măcar o zi din viață! Așa că, daca îți place lumea transportului, te invităm să testezi asta alături de noi.

Suntem de părere că, la fel ca-n relațiile familiale, și la muncă (vorba vine, doar ți-am zis mai sus că nu muncim) sunt câteva elemente fără de care colaborarea nu ar funcționa:

  • În primul rând, avem nevoie de încredere. Încrederea că fiecare își vede de treaba lui, încrederea că putem discuta deschis despre orice subiect. De la bani, la echipa de fotbal cu care ții. Bine, dacă nu ții cu una proastă…
  • Compatibilitatea nu poate să lipsească. Și aici ne referim la cea de tipul “râd la glumele tale nu doar pentru că-mi ești superior”. Nu vrem să ne completăm propozițiile unii altora, ci să ne completăm eficient în viața de zi cu zi la muncă.
  • Probabil ți-ai dat deja seama că punem mare preț pe buna dispoziție. Dar să știi că cerem și seriozitate și o comunicare deschisă atunci când situația o cere.

Deci, dacă-ți place ca lucrurile să meargă ca pe roate, într-o lume mereu în mișcare, s-ar putea să te potrivești perfect în echipa noastră!
Acum că am discutat lucrurile importante, uite ce-ar mai fi relevant să știi:

Cine suntem?
Routier European Transport, o companie cu capital integral românesc, cu sedii în trei țări, activă pe piața europeană de transport rutier de peste 15 ani. Suntem unul dintre cei mai importanți jucători de pe piața de transport și logistică din România. Oferim servicii personalizate de transport rutier si intermodal la cele mai înalte standarde de performanță.

Pentru a susține dezvoltarea constantă a companiei de la an la an, căutăm permanent să atragem oameni talentați și motivați care să își aducă aportul la evoluția noastră pe o piață dinamică și competitivă.

Expirat
Expeditor transport internațional cu experiență  -  Routier European Transport

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles