Publicat 17 Nov 2019 | Expiră 18 Dec 2019

Expeditor Marfuri

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

COMPETENTE CANDIDAT:
- studii superioare finalizate
- limba Engleza – avansat, eventual cunoasterea altor limbi straine ( franceza, italiana, rusa, turca, germana, spaniola);
- abilitati de comunicare si negociere;
- capacitate de organizare, planificare si coordonare;
- abilitati de cooperare si lucru in echipa;
- asumarea responsabilitatilor, perseverenta si dorinta de dezvoltare profesionala;
- colegialitate, respect si onestitate
- operare PC (+Microsoft Office);
- permis categoria B.
- rezistent la stress, flexibil in privinta programului de lucru.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- preia, monitorizeaza si finalizeaza comenzile de transport;
- contacteaza partenerii de transport / acceseaza bursele de transport si negociaza cele mai avantajoase solutii de transport pentru cursele si loturile de marfa contractate ;
- urmareste modul de executare a transportului si al seviciilor conexe, verifica documentele de transport;
- mentine o legatura activa cu clientii si ii informeaza in legatura cu stadiul/derularea transportului;
- largeste permanent aria de cooperare/parteneriatele companiei pe piata transportatorilor eurpeni de marfuri;
- are permanent in vedere mentinerea relatiilor bune de colaborare cu partenerii de transport/clientii companiei;
- intocmeste rapoarte periodice de activitate.

Compania furnizeaza servicii de agenturare nave si expeditii internationale de marfuri.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Expeditor Marfuri  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles