EXPEDITOR INTERNATIONAL

EASI LOGISTIC SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Studii medii/superioare finalizate,
- Cunostinete de limba engleza (mediu/avansat)
- Cunostinete de aplicatii Windows, M.S Office (World si Excel), Outlook Express.
- Orientare catre client.
- Rezistenta la stres.
- Disponibilitate pentru program prelungit.
- Curios, dinamic, atent la detalii, perseverent.
- Initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor, flexibilitate.
- Abilitati de vanzare si negociere.
- Spirit de echipa.
- Cunostinte in organizarea de transporturi - Optional.

Descrierea jobului

- organizarea transportului rutier expres;
- mentinerea legaturii cu clientii existenti, stabilirea preturilor;
- contactarea transportatorilor, negocierea preturilor;
- intocmirea dosarelor de transport, facturarea, introducerea transporturilor in baza de date existenta.

EAS International are sediul in Orly Franta, avem birouri in Germania, Republica Cehă, Tunisia, Maroc, Rusia și România. In Romania avem doua birouri situate in Otopeni si Timisoara ambele in apropierea aeroporturilor. Biroul din Otopeni este dedicat operațiunilor de transport aerian Biroul din Timisoara este dedicat operațiunilor de transport rutier. Serviciile noastre sunt transport in regim de urgenta pe aer ( transport aerian cargo, pasageri, charter si elicopter) si pe rutier ( taxi, camionete mici si camioane avia

Publicat 20 Sept. 2022 Reactualizat 18 Oct. 2022 Expiră 20 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.