EXPEDITOR INTERNATIONAL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- studii superioare finalizate sau in curs;
- avantaj experienta in transport/expeditie;
- cunostinte de limba engleza (avantaj cunoasterea limbii maghiare/franceze/germane)
- cunostinte de operare PC (Word, Excel);
- excelente abilitati de comunicare si interrelationare;
- abilitati de negociere, simt comercial;
- persoana organizata, atenta la detalii;
- dinamism, reactii prompte, orientare spre rezultate si spre client.

Descrierea jobului

- preia solicitarile si cauta solutiile de transport optime, in cel mai scurt timp
- monitorizeaza, constant, evolutia transporturilor si comunica eventualele abateri
- mentine legatura cu transportatorii agreati, respectiv cauta activ noi colaboratori, pe baza criteriilor de eligibilitate stabilite de companie
- gestioneaza toate documentele aferente transporturilor efectuate

Infiintata la inceputul anilor ‘90 in Cluj-Napoca, printr-un parteneriat romano-olandez, LOGISTIC E VAN WIJK este astazi un furnizor de servicii logistice integrate - transport international, regional, intern, depozitare si distributie.Valorificand know-how-ul olandez (grupul E van Wijk fiind prezent in Olanda inca din 1949), entuziasmul si spiritul antreprenorial ale partenerilor romani, compania a crescut constant de-a lungul celor 29 de ani de existenta, ajungand astazi, in Romania, la un numar de 400 de angajati si o flota ce depaseste 170 de camioane.
Suntem un furnizor de servicii integrate de transport si de logistica cu o gama variata de specializari si cu o viziune clara: Livram cum promitem! Desi suntem parte a unui grup logistic ce opereaza la nivel european, prin cele 3 centre operationale principale din Olanda, Romania si Ucraina, desi avem o istorie de zeci de ani, principiile noastre au ramas aceleasi:
- abordam business-ul intr-o maniera directa, personala, orice situatie noua reprezentand o provocare, o oportunitate de a ne autodepasi si niciodata un obstacol;
- construim pe termen lung, atat in relatia cu angajatii cat si cu clientii nostri;
- apreciem si recompensam angajamentul, tenacitatea si spiritul inovativ;
- suntem un angajator implicat social, un participant activ la viata comunitatii din care facem parte.
Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 15 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos