Expeditor International Marfa

Transmec Ro 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Dorim sa ne dezvoltam echipa cu noi colegi.
Daca considerati ca va potriviti profilului cautat de organizatia noastra va asteptam sa optati pentru posturile disponibile:
Expeditor International de Marfuri.
  • Experienta in transportul de marfuri minim 3 ani.
  • Abilitati de planificare si organizare.
  • Atitudine orientata spre client
  • Studii superioare
  • Bune abilitati de comunicare si relationare
  • Initiativa, rezistenta la stres si abilitati de invatare
  • Capacitate de organizare si de lucru in echipa
  • Engleza - nivel business.
  • O alta limba straina vorbita este un avantaj.
  • Cunostinte avansate operare PC

Descrierea jobului

  • Organizeaza diferite tipuri de transporturi internationale/ intracomunitare (complete,grupaje),urmareste permanent stadiu acestora si finalizarea lor cu succes.
  • Identifica solutiile optime de transport si negociaza termenii transportului
  • Intocmeste oferte de transport , completeaza corect si la timp rapoarte specifice activitatii
  • Inregistreaza in sistem cursele efectuate.
  • Mentine relatia cu clientii si subcontractorii, identifica permanent noi oportunitati de colaborare.
  • Preia in timp util cererile de oferte si comenzile din partea clientilor.
  • Primeste si confirma comenzile de transport.

Beneficii:
Salariu atratctiv, corelat cu experienta si performanta individuala
Tichete de masa
Abonament servicii medicale
Apartenenta la o echipa tanara, dinamica si in plina ascensiune.

Fondat in Transmec Group a crescut pentru a deveni un furnizor lider de servicii globale de transport, logistica si ambalare.De-a lungul anilor, compania a vazut si a raspuns la inovatii constante in designul vehiculelor si rutele de comunicare, toate acestea au dus la schimbari semnificative in modul in care traim, calatorim si gandim. Transmec a evoluat pentru a deveni un operator international cu o retea de 40 de birouri in intreaga lume.
Cu o experienta de peste 160 de ani, Transmec Group este una dintre companiile de top in transport si logistica, cu o retea consolidata la nivel mondial, capabila sa ofere clientilor servicii de inalta calitate, cu valoare adaugata, adaptate pentru a satisface nevoile lor de afaceri. Impreuna. Noi facem diferenta
Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 30 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.