EXPEDITOR INTERNATIONAL / INTERNATIONAL FORWARDER

Oraș de lucru
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-este un agent bun de vanzari (stie sa obtina si sa mentina relatia cu clientii);
-stie sa negocieze;
-este un bun expeditor de marfa (reuseste sa gaseasca solutii competitive pentru cererile clientilor);
-asista transportul de la semnarea contractelor pana la incasarea banilor (rezolva orice probleme care apar pe parcurs);
-are capacitate de a se organiza independent;
-cunostinte Microsoft Office.

Descrierea jobului

Activitatea de intermediere presupune completarea si mentinerea unui portofoliu de clienti carora expeditorii de marfa trebuie sa le rezolve cererile de transport, prin intermediul subcontractorilor, pastrand un comision.
Responsabilitati:
-are un portofoliu de clienti, va aduce noi clienti in firma;
-organizeaza transporturi pentru cererile clientilor proprii, cat si pentru cele ale companiei, si supravegheaza transportul pana la incasarea banilor;
-isi organizeaza munca dupa bunul plac daca mentine cerintele in ceea ce priveste randamentul (performanta/comisionul);
-are experienta in intermedieri de transporturi.

Beneficii:
-birou modern in zona Floreasca (Stefan cel mare), mediu de lucru placut;
-grila de salarii fixe + 20-30% din comisionul realizat peste targetul salarial;
-posibilitatea de a lucra remote (in functie de performanta).

Activitatea companiei noastre consta in intermedierea transporturilor de marfa

Compania noastra detine Licenta de Transport de la Autoritatea Rutiera Romana cat si certificat pentru transportul marfurilor periculoase (ADR).

Departamentul de logistica (Casa de Expeditii) organizeaza transporturi complete, in regim de grupaj, pentru marfa generala, cu temperatura controlata sau ADR.

Scopul nostru este sa formam o echipa de expeditori calificati, cu experienta in domeniul transporturilor.

Oferim un mediu de lucru modern si dinamic in biroul nostru de pe Calea Floreasca si renumeratii bazate pe performanta.

Publicat 14 oct. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 13 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos