Expeditor International / Freight forwarder

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 2600 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Expeditor International Timisoara
- Cunostinte avansate/medii de limba Engleza, (Franceza sau alte limbi constituie un avantaj)
- Cunostinte de operare PC
- Abilitati de organizare si planificare
- Bun negociator, simt comercial
- Rezistenta la stress si reactivitate sporita
- Disponibilitate de lucru in ture
- Preferam angajati din zona Timisoara

Descrierea jobului

- monitorizarea constanta a transporturilor si informarea clientului cu privirea la statusul livrarii
- consilierea, organizarea si urmarirea tuturor transporturilor rutiere ale clientilor locali si internationali
- gasirea celei mai bune solutii de transport - timp, calitate si pret - potrivita cererii clientului
- implementarea, inregistrarea si validarea documentelor in programul nostru
- suport in SFU monitorizare in anumite situatii critice
- administrarea constanta in timpul saptamanii de luni pana vineri (inclusiv)a flotei Romanei prin email si telefonic

Incadrare:
Agent de administrare al echipei de Traffic Control-Romanian Fleet, sub indurmarea managerului de flota.

FLASH Romania, cu sediul in Bucuresti, face parte din Grupul FLASH, una din principalele companii de transport premium din Europa. Cu o retea de agentii proprii in peste 14 tari si parteneri la scala internationala, FLASH organizeaza transporturi urgente (Rutier, Aerian, Multimodal) nationale si internationale pentru principalele companii din sectoarele Automotive si Industrie.

Pentru mai multe informatii legate de postul disponibil ne puteti contacta la :
Popovici Razvan r.popovici@flash-global.net , +40747199944
Publicat 25 aug. 2021 Reactualizat 4 oct. 2021 Expiră 6 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos