Publicat 25 Sep 2020 | Expiră 26 Oct 2020

EXPEDITOR INTERNATIONAL/FREIGHT FORWARDER / MANAGER LOGISTIC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare tehnic sau economic
- Cunostinte de operare PC - nivel avansat
- Cunostinte referitoare la legislatia si normele interne si internationale cu privire la transporturi
- Experienta in dispecerat transport
- Experienta in lucrul cu Bursa de transport
- Abilitati de comunicare in limba romana si engleza
- Foarte bune abilitati de negociere
- Cunostinte privind prevederile legale referitor la transportul rutier de marfa
- Experienta in licitatiile on - line de marfa si de transport
- Proactivitate, orientare catre rezultate
- Cunoscator al pietei de transport, dinamic, serios, flexibil, atent la detalii, dispus la provocari, rezistent la stres;

Descrierea jobului

Prospecteaza piata de transport, analizeaza si proceseaza informatii cu privire la aceasta
- Contacteaza potentialii clienti, oferteaza si negociaza clauzele contractuale
- Identifica si selecteaza furnizori de servicii de transport, dezvolta relatii comerciale
- Monitorizeaza modul de executare al transportului, urmareste comenzile executate pana la incasare
- Identifica solutiile de transport ( rute, mijloace de transportetc)
- Instruieste, coordoneaza si controleaza soferii in desfasurarea sarcinilor si le furnizeaza toate informatiile cu privire la locurile de incarcare/descarcare, coordonate gps, ruta costuri de drum etc)
- Proceseaza documentele aferente activitatii
- Depune toate diligentele in vederea indeplinirii obiectivelor si atingerii indicatorilor de eficienta
- Realizeaza targetul lunar, trimestrial, anual

Pachet salarial mai mult ca motivant
Incepand cu 3500 RON
+ Comision considerabil din vanzari !!!!!

GRIBEXTRANS, cu sediul in Romania, furnizeaza servicii de transport si logistica pentru companii locale si internationale. Serviciile includ: transport rutier, feroviar si maritim. Operam pe urmatoarele rute: Romania - Europa, Romania - Rusia si tarile CSI, Romania - Turcia, Romania - Republica Moldova.

Prin parcul nostru auto, reteaua de parteneri si subcontractori cu experienta in transport international, putem asigura transportarea cu urmatoarele tipuri de camion: camioane cu prelata, camioane frigorifice, camioane autorizate ADR.

Misiunea noastra este de a oferi solutii optime pentru un transport rapid, sigur, monitorizat si la pret convenabil.

Expirat
EXPEDITOR INTERNATIONAL/FREIGHT FORWARDER / MANAGER LOGISTIC  -  SC GRIBEX TRANS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles