Expeditor international Cluj

GEBRUDER WEISS - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Profilul tau :
  • Îți place să îți asumi responsabilitatea, oferind clienților noștri servicii de calitate
  • Procedând astfel, vă concentrați asupra țintei, în timp ce rămâneți la curent cu lucrurile
  • Datorită abilităților dvs. de organizare, vă este ușor să navigați în jungla de transport internațional
  • Vedeți imaginea de ansamblu și știți cum funcționează lucrurile
  • Nu vă deranjează să mergeți mai departe și aveți curajul să vă abateți de la rutinele standard pentru a obține soluții mai bune
  • Sunteți comunicativ, interesați de alte țări / culturi și aveți un talent pentru rețea
  • Ca un schimbător de carieră, sunteți dispus să învățați și motivați să urmăriți lucrurile
  • Puteți comunica cu ușurință în limba engleză, puteți folosi diferite informații și instrumente de comunicare și nu vă este frică să învățați altele noi
  • Aveti capacitatea de a urmari mai multe taskuri deodata / de a intelege un proces de transport mai complex
  • Microsoft Office (Word, Excel, Power Point) - nivel avansat
  • Cunoasterea folosirii sharepint-ului constituie un mare avantaj.
  • Dispuneți de abilități bune de relaționare și comunicare și manifestați un simț deosebit și interes pentru interacțiunea cu alte persoane

Descrierea jobului

Ce oferim?
  • Oportunitatea de a te dezvolta continuu într-o companie multinațională
  • O oportunitate pe termen lung cu potențial de dezvoltare
  • O fază intensă de familiarizare, însoțită de o echipă dedicată
  • Un salariu atractiv, în concordanță cu piața, în funcție de experiență și calificări
  • Un mediu prietenos de învățare în care vă puteți familiariza cu noile provocări ale acestei zone logistice

Îndatoririle tale :
  • Raspundeti cu promptitudine la solicitarile de incarcare primite de la clienti i interni si externi
  • Verificati detaliile transportului si va sigurati ca sunt inregistate in bazele de date specifice.
  • Urmariti transportul de la preluare pana la livrare, informati partile implicate in mod proactiv
  • Sunteti in contact permanent atat cu furnizorii cat si cu beneficiarii de transport pentru a identifica solutiile optime de incarcare

Gebrüder Weiss este una dintre cele mai importante companii la nivel global din industria de logistica si transporturi. Este reprezentanta la nivel mondial de peste 7.000 de angajati, in 150 de filiale din 28 de tari, avand reprezentante regionale in Europa, Europa de Est, Asia si SUA. Prezentă în România încă din anul 1994, Gebrüder Weiss oferă soluții integrate de logistică, precum şi o gamă completă de servicii de transport rutier internaţional si domestic, în regim de grupaj, camioane complete sau parţiale, transport feroviar, aerian și maritim. Gebrüder Weiss opereaza prin terminale logistice si de cross docking in Bucuresti, Cluj, Oradea, Arad, Sibiu, Craiova, Bacau, Brasov, Constanta, performantele sale fiind sustinute de o echipa de peste 600 de specialisti in domeniu. www.gw-world.com.

Publicat 12 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022