Publicat 27 Feb 2017 | Reactualizat 27 Mar 2017 | Expiră 31 Mar 2017

EXPEDITOR INTERNATIONAL / AGENT VANZARI MARFA

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:
- Experienta pe pozitie de Expeditor International // Agent de vanzari Transport de marfa (constituie un avantaj)
- Cunoasterea pietei internationale de transport;
- Cunostinte nivel mediu/avansat limba engleza - scris si vorbit;
- Cunoastere avansata a pachetului Microsoft Office; E-mail; Internet
- Bune abilitati de comunicare;
- Abilitati de negociere;
- Dorinta de a invata lucruri noi;
- PORTOFOLIU DE CLIENTI (constituie un avantaj pentru Agent de vanzari)

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Publica anunturi cu marfurile disponibile, pe bursele de transport (pentru expeditor)
- Negocierea pretului de transport a marfii respecitve
- Intocmirea comenzii de transport
- Urmarirea transporturilor in derulare si finalizarea acestora cu succes.
- Planifica si organizeaza transportul international de marfuri
- Coordonare si dezvoltare la nivel national si international a transporturilor
- Ofertare clienti existenti si noi si negocierea pretului cu acestia (pentru agent de vanzari)
- Prospectare piata si contactarea continua a clientilor noi (agent de vanzari)

Descrierea companiei

Descrierea companiei:
Infiintata in anul 2014 cu capital integral privat, S.C. SIMAR CARGO S.R.L. are ca domeniu principal de activitate intermedierea transporturilor rutiere interne si internationale de marfuri.

Compania noastra detine in portofoliu peste 400 de clienti activi si peste 500 de firme de transport contractate, din diverse tari si locatii ale Europei, in asa fel incat orice destinatie poate fi considerata „langa casa”.

Expirat
EXPEDITOR INTERNATIONAL / AGENT VANZARI MARFA  -  SIMAR CARGO SRL