Expeditor Intern

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam o persoana energica si motivata, dornica sa invete lucruri noi si sa isi construiasca o cariera alaturi de noi in domeniul transporturilor, in vederea ocuparii postului de Agent transport intern, disponibil in cadrul echipei de dispecerat la punctul de lucru din Dragomiresti Deal.

Cerinte:
  • Studii medii/superioare
  • Cunoasterea pachetului MS Office (Word, Excel)
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
  • Cunoasterea limbii germane poate constitui un avantaj
  • Experienta in domeniul vamal constituie un avantaj

Descrierea jobului

- Mentine relatia cu clientii existenti si ofera cele mai bune solutii in derularea comenzilor primite;
- Prelucreaza comenzile primite de la clienti in programele dedicate si le transmite catre operatorii de transport;
- Gestioneaza cererile de cotatii - calculeaza costurile si preturile;
- Informeaza clientii cu privire la transportul alocat (timp tranzit, conditii, estimare date livrare);
- Redacteaza şi elibereaza documentele de transport
- Monitorizeaza evolutia transportului;
- Gestioneaza daune si reclamatii

Oferim:
- Mediu de lucru placut si motivant
- Salariu atractiv
- Tichete de masa
- Decontarea transportului la / de la locul de munca
- Oportunitatea construirii unei cariere de succes.

În calitate de casă de expediţii furnizoare de servicii complete ENGLMAYER ROMANIA, punem la dispoziţie tot ceea ce este nevoie pentru a oferi clienţilor noştri serviciul de transport ideal, în funcţie de necesităţile lor specifice. Cu filiale proprii în toată Europa de Est şi cu o reţea puternică de parteneri internaţionali, garantăm servicii de calitate maximă. În centrul eforturilor noastre se află permanent necesităţile logistice ale clienţilor noştri.

Publicat 2 iul. 2021 Reactualizat 30 iul. 2021 Expiră 1 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos