Expeditor intern - Gilau, Jud. Cluj

ENGLMAYER ROMANIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Căutăm o persoana energică și motivată, dornică să învețe lucruri noi și să își construiască o carieră alături de noi în domeniul transporturilor, în vederea ocupării postului de Agent transport intern, disponibil în cadrul echipei de dispecerat al sediului social din Gilău, județul Cluj.

Cerințe:
- Studii medii/superioare
- Cunoașterea pachetului MS Office (Word, Excel)
- Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu/avansat
- Cunoașterea limbii germane poate constitui un avantaj
- Abilități dezvoltate de comunicare și colaborare în echipă

Descrierea jobului

  • Menține relația cu clienții existenți și oferă cele mai bune soluții în derularea comenzilor primite
  • Prelucrează comenzile primite de la clienți în programele dedicate și le transmite către operatorii de transport
  • Gestionează cererile de cotații - calculează costurile și prețurile
  • Informează clienții cu privire la transportul alocat (timp tranzit, condiții, estimare date livrare)
  • Redactează şi eliberează documentele de transport
  • Monitorizează evoluția transportului
  • Gestionează daune și reclamații
  • Organizează zilnic distribuția mărfurilor
Oferim:
  • Mediu de lucru plăcut și motivant
  • Salariu atractiv
  • Bonuri de masă
  • Asigurare medicală privată
  • Decontarea transportului la / de la locul de muncă
  • Oportunitatea construirii unei cariere de succes

În calitate de casă de expediţii furnizoare de servicii complete ENGLMAYER ROMANIA, punem la dispoziţie tot ceea ce este nevoie pentru a oferi clienţilor noştri serviciul de transport ideal, în funcţie de necesităţile lor specifice. Cu filiale proprii în toată Europa de Est şi cu o reţea puternică de parteneri internaţionali, garantăm servicii de calitate maximă. În centrul eforturilor noastre se află permanent necesităţile logistice ale clienţilor noştri.

Publicat 26 Mai 2022 Reactualizat 21 Iul. 2022 Expiră 25 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.