Expeditor/Freight Forwarder

Speed&Trust - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Persoana responsabila
- Comunicativa
- Sincera
- Rezistenta la stress
- Teamplayer
- Bune abilitati de organizare si planificare.
- Multitasking
- Abilitati de negociere
- Atentie la detalii
- Cunostinte de limba engleza scris si vorbit.
- Abilitati de operare MS Office, Internet
- Minim 6 luni experienta in domeniul transportului rutier de marfuri international (cunostinte specifice pietei transporturilor si a legislatiei)
! Portofoliu de clienti este un plus
! Cunostinte de Project Cargo reprezinta un plus

Descrierea jobului

- Sa preia cererile de oferta si sa preia comenzile de transport din partea clientilor.
- Sa administreze si sa confirme executarea comenzilor de transport si sa tina evidenta acestora in registrele companiei, in format electronic.
- Sa organizeze transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei.
- Sa optimizeze costurile legate de transport.
- Sa largeasca portofoliul de clienti

Casa de expeditii si logistica cu personal tarnar si entuziast. Conditii frumoase de lucru.Beneficii
Publicat 29 nov. 2021 Reactualizat 29 dec. 2021 Expiră 29 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos