Publicat 16 Nov 2018 | Reactualizat 14 Dec 2018 | Expiră 17 Dec 2018

EXCAVATORISTI si Operator Telecomunicatii Germania

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Formam o echipa de lucru pentru GERMANIA. Domeniul de activitate este TELECOMUNICATII si presupune constructie retele F.O. (fibra optica) si sapaturi cu excavatorul (pentru postul de excavatorist)

CERINTE pentru EXCAVATORIST:
- experienta minim 3 ani in domeniu
- atestat profesional de calificare
- cazier judiciar curat
- limba Germana (OBLIGATORIU)

CERINTE pentru OPERATORI RETELE DE TELECOMUNICATII:
- studii tehnice, scoala profesionala
- experienta in constructie retele de telecomunicatii (avantaj)

SE OFERA:
- salar avantajos (12 euro/h NET);
- cazarea si trainingul pentru a obtine certificari valabile pe intreg teritoriul Germaniei sunt oferite de PRO CONECT;
- fără comision sau alte taxe, deoarece noi suntem angajatorul;
- angajarea se face in Romania;
- traducerea actelor în limba germană oferită gratuit de PRO CONECT;
- contract de munca pe perioada nedeterminata;

Descrierea jobului

- constructie retele de telecomunicatii in Germania (pentru postul de operator telecomunicatii)
- sapaturi cu excavatorul (pentru postul de excavatorist)

Pro Conect este unul din cei mai importanti parteneri in instalatii de telecomunicatii din tara. Societatea deruleaza proiecte in instalari, constructii retele, mentenanta pentru clienti renumiti ca: Telekom, Upc, Vodafone, in toata tara si Europa.

Expirat

EXCAVATORISTI si Operator Telecomunicatii Germania  -  Proconect SRL