Event Operations Specialist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Bun comunicator, deschis, orientat către soluții, atent la cerintele transmise dе catre clienti și colegi, cunostinte in tehnologie si calculator.

Abilități:
  • Sa poata invata rapid sistemul companiei
  • Sa fie curios – să inteleaga industria, clientii, competitia si serviciile pe care bilete.ro le poate oferi
  • Sa aiba abilitati de comunicare si relaționare in conditii de activitate intense si sa colaboreze bine cu colegii pentru a eficientiza munca în echipă; sa inteleaga si sa respecte procedurile companiei.
Plusuri: să aibă experiență în industria evenimentelor și în vânzări

Descrierea jobului

Angajatul va intra în echipa de Events Operations a companiei Bilete.ro. Împreună cu echipa, va fi responsabil de crearea, urcarea pe site, urmărirea și analiza evenimentelelor pentru care compania vinde bilete.
Angajatul va ține legătura cu echipa pentru a putea mentine in permanenta date corecte pe site.

Lucrand in industria de evenimente (sportive, de arta, muzicale etc), viata profesionala va fi dinamica, va solicita atentia dar va fi si foarte interesanta.

Responsabilități:

Incarcarea evenimentelor furnizate de catre organizatori in platfoma bilete.ro conform cerintelor acestora cât și a regulilor companiei si legislatiei in vigoare;
Mentinerea unui canal de comunicare cu echipa de vanzari si evenimente pentru crearea evenimentelor din punct de vedere content cat si ethnic, urmarirea vanzarilor evenimentelor cat si modificarile on going ale acestora.

Participarea fizica, in partea logistica a evenimentelor (optional)

Companie de ticketing activa de 16 de ani pe piata si cu cea mai mare acoperire a punctelor de vanzari din tara.
Cea mai mare vanzare a evenimentelor sportive si culturale din tara; a vandut peste 1 milion de bilete in 2019.
Management orientat catre calitarea servicilor si cresterea relatiei atat cu angajatii cat si cu clientii

Publicat 28 iun. 2022 Reactualizat 26 iul. 2022 Expiră 28 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos