ERP Administrator

BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS SA
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cunostinte si experienta profesionala:
  • Absolvent al unei institutii de invatamant superior de profil (Informatica, Cibernetica, Automatizari, Calculatoare);
  • Sa cunoasca: Microsoft SQL Administration, Microsoft SQL Programare, Microsoft SQL Report Service, Microsoft BI, Microsoft Office Operare, Microsoft Office Excel (Pivot, Macro);
  • Sa cunoasca un limbaj/ platforma de programare (SQL, Basic, Acces, C, C#, dot net, Html, Java, etc.);
  • Sa cunoasca instrumente specifice Import/Export Date;
  • Cunostinte de limba engleza-B2, limba germana constituie un avantaj;
  • Experienta pe un post similar constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Descrierea responsabilitatilor postului:
  • Administreaza Baza de Date ERP ASIS;
  • Seteaza noi paramentri in concordanta cu cererile si nevoile utilizatorilor;
  • Asigura instruirea utilizatorilor in vederea exploatarii corespunzatoare a sistemului;
  • Monitorizeaza si controleaza politica de Backup a bazei de date ERP;
  • Asigura asistenta necesara utilizatorilor;
  • Propune solutii cu privire la:
- Organizarea propriei activitati;
- Setarea/Configurare ERP si a bazei de date;
- Posibile dezvoltari ale sistemului;
  • Efectuarea personalizarii sistemului ERP in raport cu nevoile companiei;
  • Evaluarea proceselor de afaceri pentru a combina acest lucru cu posibilitățile sistemului;
  • Redactare instrucțiuni de lucru pentru aplicația ERP și procese de afaceri;
  • Asigurarea performantei sistemului ERP;
  • Procesare axata pe solutii a tuturor solicitarilor venite de la utilizatori;
  • Documentarea proceselor, monitorizarea si controlul procedurilor si proceselor IT din cadrul sistemului ERP;
  • Evaluarea cererilor de modificare si imbunatatire a sistemului ERP si implementarea acestora impreuna cu suportul tehnic din partea funizorului de servicii ERP;
  • Acționează ca intermediar între utilizatorii de ERP și furnizorul ERP.
Aptitudini, Abilitati si Deprinderi:

- Abilitati organizatorice si atentie la detalii;
- Buna capacitate de relationare si comunicare (orala si scrisa);
- Adaptabilitate la situatii noi si flexibilitate;
- Initiativa si abilitati de “Problem solving”.

Oferta de colaborare:

- Pachet salarial aliniat pietei;
- Beneficiaza de facilitatile oferite de OUG 114/2019;
- Tichete de masa-30 Ron/zi;
- Laptop si telefon de serviciu;
- Abonament servicii medicale-clinica privata-Regina Maria;
- Asigurare in caz de accident.

Ascensiunea Grupului Leier către elita pieței materialelor de construcții la nivel internațional a început în urmă cu 55 de ani, prin edificarea primei fabrici de betoane a domnului Michael Leier, fondator și patron. Grupul Leier este activ in 7 state (Austria, Ungaria, Polonia, Slovacia, Romania, Croatia si Ucraina) in domeniul productiei de materiale pentru constructii, comercializarii si service-ul autovehiculelor premium, in cel imobiliar si al confectiilor metalice / ingineriei mecanice. Pe teritoriul Romaniei, grupul Leier detine 4 fabrici de productie si anume: BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS, unul dintre cei mai mari producatori de caramida de la nivel national, s-a alaturat Grupului Leier in anul 2018. In prezent, fabrica de la Iasi produce blocuri ceramice si caramida, dezvoltand investitii in crearea unei sectii de productie a prefabricatelor de beton. Fabrica de la Sighisoara s-a alaturat Grupului Leier in anul 2019, fiind un puternic competitor al pietei de zidarie si singurul producator de tigla ceramic de la nivel national. In anul 2020, fabrica de la Sighisoara a fuzionat cu Brikston Construction Solutions . Prima fabrica a Grupului se află la Unirea (jud. Alba), unde sunt produse prefabricate de beton: dale, pavele, sisteme de canalizare, elemente de zidarie si cofraj de beton. In anul 2021 Leier a inaugurat o noua fabrica cu profil de prefabricate de beton la Catcau (Jud. Cluj).

Publicat 14 Nov. 2022 Expiră 14 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.