de ani Fără Frică...

Publicat 24 Oct 2019 | Expiră 24 Nov 2019

English Teacher

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

We are looking for a committed English Teacher to join our experienced team. As an English Teacher, your responsibilities will include preparing lesson plans, presenting learning material, and tracking students' performance.

Descrierea jobului

Responsibilities:
Preparing and delivering lessons to improve students' reading, writing, and conversing skills.
Tracking and reporting on students' progress.
Remaining up-to-date with our learning software.
Assigning activities to facilitate students' consolidation of learning material.

Requirements:
Bachelor's degree in Education with a specialization in English (or equivalent).
Prior experience as an English teacher
Outstanding verbal and written communication skills
Organized and attentive to students' needs

Suntem o companie de recrutare forta de munca. Am facut din acest lucru o pasiune si ne concentram 100% in a gasi locul de munca potrivit pentru fiecare candidat. Credem in potentialul fiecaruia si ne inspiram din acest lucru.

Fiecare om are cunostinte diferite si abilitati diverse, iar scopul nostru este sa descoperim aceste calitati la fiecare persoana cu care intram in contact, gasindu-i locul de munca ideal in compania potrivita. Dorim sa fim mai mult decat o companie de intermediere forta de munca si sa oferim asistenta profesionala si consiliere pentru candidati, pentru a satisface nevoile fiecaruia.

Expirat
English Teacher  -  Sc Autorekrut Deutsch Srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles