Employee System Integration

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Necessary Qualification / Experience

-Willingness to work flexible hours;
-Good written and spoken English or German Knowledge;
-EU citizenship
-DWDM / SDH / measurement engineering knowledge;
-Driving license;
-Certain handling of PC and Office applications;
-Completed professional training as a skilled worker / technician

Calificări necesare/Experiență

-Disponibilitate de a lucra cu program flexibil;
-Cunoștințe bune de engleză sau germană scris și vorbit;
-Cetățenie UE
-Cunoștințe DWDM / SDH / inginerie măsurători;
-Permis de conducere;
-Utilizarea aplicatiilor PC si Office;
-Pregătire profesională finalizată ca muncitor calificat/tehnician

Descrierea jobului

Job description

Field Service

-Installation of system technology and infrastructure;
- Commissioning and maintenance of DWDM and SDH networks;
- Error analysis, error classification and troubleshooting;
- Work with the commissioning software of the system manufacturers;
- Documentation and reporting of the provided services;
- Participation in training of the system manufacturer;
- Independent work in the given organization- willingness to travel

We would be delighted to work with you!

Descrierea locului de muncă

Munca de teren

- Instalarea tehnologiei și infrastructurii sistemului;
- Punerea in functiune si intretinerea retelelor DWDM si SDH;
- Analiza erorilor, clasificarea erorilor si depanare;
- Lucrul cu software-ul de punere în funcțiune al producătorilor de sisteme;
- Documentarea si raportarea serviciilor prestate;
- Participarea la instruirea producătorului de sistem;
- Munca independentă în organizația dată
- Disponibilitatea de a calatori

Te așteptăm!

Descrierea companiei

Descrierea Companiei

b + w Services GmbH - o companie de dimensiuni medii, oferă soluții personalizate și flexibile în domeniile de telefonie fixă, centre de date și întreținere de primă linie. Cu instalatori și ingineri TC excelent pregătiți, înființăm și menținem linii fixe și centre de date la nivel național. Cele două locații centrale ale depozitelor noastre sunt în Berlin și Oberhausen.

Oferim soluțiile potrivite pentru extinderea rețelelor optice de suprafață extinsă în continuă concordanță cu dorința noastră de expansiune a calității serviciilor oferite și nevoile clienților noștri.

Company description

b + w Services GmbH - a medium-sized company, offers customized and flexible solutions in the fields of fixed telephony, data centers and first-line maintenance. With excellently trained TC installers and engineers, we set up and maintain fixed lines and data centers nationwide. The two central locations of our warehouses are in Berlin and Oberhausen.

We offer the right solutions for the expansion of wide area optical networks in continuous accordance with our desire to expand the quality of services offered and the needs of our customers.

Publicat 19 nov. 2021 Reactualizat 17 dec. 2021 Expiră 19 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos