ELECTRONIST PENTRU MENTENANTA

Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

ELECTRONIST PENTRU MENTENANȚĂ, în trei schimburi (35 de ore pe săptămână)
  • Studii sau formare ca electronist pentru inginerie industrială (m/f/d) sau o formare comparabilă
  • Experiența de lucru în industrie constituie un avantaj
  • Cunoștințe de pneumatică și de inginerie a serviciilor de construcții
  • Experiența în domeniul tehnologiei de acționare, măsurare, control și reglare reprezintă un avantaj
  • Disponibilitatea de a efectua lucrări de întreținere și reparații în zilele de sâmbătă
  • Simțul datoriei, acuratețe și punctualitate
  • De preferat cunoștințe de limba germană, atât vorbit cât și scris

Descrierea jobului

Îndatoririle dumneavoastră
  • Întreținerea și repararea componentelor electrice
  • Diagnosticarea și repararea independentă a mașinilor de producție
  • Optimizarea disponibilității instalațiilor
  • Experiență în programarea și extinderea controlerelor S7
  • Lucrări de transformare a instalațiilor
  • Verificarea pieselor de schimb și a stocurilor
  • Găsirea soluțiilor de automatizare a proiectării
  • Experiență cu instalații electrice generale

Oferta noastră
  • Salariu în conformitate cu contractul colectiv de muncă (inclusiv primă de concediu și de Crăciun)
  • Dreptul la concediu de odihnă în conformitate cu contractul colectiv de muncă
  • Acces la cantina societății
  • Atmosferă de lucru plăcută, contact deschis unul cu celălalt
  • Posibilitate de creștere a remunerației prin prime de tură și prime pentru ore suplimentare
  • Locație centrală și legături bune cu transportul public, precum și parcare gratuită
  • 2.000 € primă de instalare după o perioadă de probă reușită
  • 20% contribuție la sistemul de pensii al societății

Bürstadt Furniture face parte din grupul Welle Holding și are o experiență de peste 50 de ani, fiind unul dintre cei mai importanți producători de mobilă de tip "take away" din Germania. Cu peste 300 de angajați, compania produce peste 15 milioane de pachete de mobilier pe an pe o suprafață de producție de peste 100.000 mp localizată în Bürstadt, Hessen, Germania.

Publicat 27 apr. 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos