Publicat 03 Mai 2019 | Expiră 03 Iun 2019

Electronic Hardware Engineer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Este absolvent al unei facultati cu profil tehnic (Preferabil Electrotehnica sau Electronica), dar nu obligatoriu
-Are cunostinte solide de utilizare PC
-Are cunostinte medii sau avansate in utilizarea a cel putin unul din programele: Eagle, Altium Designer, Orcad, Proteus, sau alte progame de simulare si PCB design
-Este atent la detalii (poate gasi un defect evident intr-o schema data)
-Are abilitatea de a se incadra in termene
-Are abilitatea de a se conforma solutiilor tehnice propuse si de a propune propriile solutii tehnice.
-Lucreaza foarte bine atat individual, cat si in echipa
-Experienta intr-un job similar -avantaj
-Limba engleza la nivel peste incepator -avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:
-Concepere scheme electronice
-Simuleaza functionalitatea schemelor electronice
-Construieste Layout PCB dupa scheme electronice
-Genereaza fisiere Gerber pentru productie
-Executa prototipuri PCB sau le inspecteaza/verifica pe cele executate de catre terti
-Investigare defecte prototipuri PCB

Beneficii:
-Salariu atractiv cu contract de munca
-Instruire si formare profesionala
-Posibilitatea de a te deplasa in strainatate

We are 100% Romanian Company, specialized in developing native applications for mobile devices running iOS (iPhone, iPad or iPod touch) and Android.

Our people have more than 5 years experience in providing high quality software developing services and mobile applications for different markets: Italy,Switzerland, Russia, Ireland, USA.

The most important providers of VOIP telephony and software development for Call-Centers .

A team of experience SAP B1 Consultants, Developers and Project Managers

Expirat
Electronic Hardware Engineer  -  BSS-ONE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles