de ani Fără Frică...

Publicat 05 Nov 2019 | Reactualizat 03 Dec 2019 | Expiră 06 Dec 2019

Electromecanic

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai, un rol de Electromecanic​

Cerinte:

  • studii medii;
  • experienta in domeniu de minim 2 ani;
  • abilitati tehnice;
  • capacitate de a lucra in echipa si eficient;
  • corectitudine si seriozitate.

Responsabilitati:

  • execută lucrări de intretinere si reparaţii la partile mecanice, hidraulica si pneumatice ale utilajelor;
  • verifică ungerea rulmenţilor, lagărelor (planul de grasare de la utilaje);
  • controlează regimul de funcţionare al utilajelor vibraţii, regim tehnic;
  • execută dispozitive pentru fixarea aparatelor electrice pe maşini şi utilaje;
  • întreţine şi repară sistemele de ventilaţie ale utilajelor;
  • verifică gresarea lanturilor, axelor precum recipientii in cazul ungatoarelor automate;
  • verifică starea cuplajelor şi le înlocuieşte pe cele uzate;
  • execută diverse lucrări de natură mecanică pentru echipamentele electrice;
  • inlocuieste componentele defecte (uzate) sau care nu functioneaza la parametrii proiectati de natura mecanica, hidraulica sau pneumatica, dupa care anunta seful direct pentru a aproviziona piesele consumate;
  • in timpul intretinerii preventive verifica aparitia de jocuri in sistemul cinematic al utilajului (repara sau inlocuieste arbori, transmisii, lanturi)
  • daca se constata pierderi de lichid la instalatiile hidraulice incearca sa le remedieze imediat sau aprovizioneaza piesele necesare pentru a finaliza reparatia cat mai repede posibil;
  • verifica filtrele din instalatia de aer comprimat ca acestea sa fie curate si sa contina lichid de lubrifiere daca este echipat cu recipientul respectiv

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Ai aplicat
Expirat
Electromecanic  -  Adecco Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles