Publicat 27 Oct 2020 | Reactualizat 26 Nov 2020 | Expiră 27 Nov 2020

Electromecanic Mentenanta-Craiova

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent: studii tehnice medii (minim);
Experienta: in domeniul industrial-mentenanta minim 1 an;
Limbi straine: engleza nivel minim;
Cunostinte de operare PC: medii;
Cunostinte de electricitate, instalatii electrice, protectii, automatizari;
Cunostinte de actionari pneumatice;
Cunostinte de mecanica, cinematica, organe de masini, organe de asamblare;
Cunostinte in folosirea instrumentelor si echipamentelor folosite: trusa scule electromecanic, calculator desktop cu acces la internet, multimetru;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Atitudine proactiva, implicare, bune calitati de comunicator, organizare şi planificare.

Descrierea jobului

Intreprinde actiunile de mentenanta preventiva, corectiva si planificata la echipamentele din sectiile de productie;
Executa actiunile de mentenanta corectiva cu scopul de a mentine utilajele in stare de functionare;
Exercita in conditii de siguranta diagnosticarea defectelor si repunerea in functiune a echipamentelor;
Verifica si completeaza raportul de defectiuni zilnice;
Respecta procedurile de interventii la echipamente si procedura privind modul de lucru cu magazia de piese schimb;
Analizeaza cauzele defectiunilor majore si implementeaza contramasuri in scopul de a evita reaparitia defectiunilor;
Urmareste si analizeaza piesele neconforme care au cauza functionarea defectuoasa a echipamentelor;
Verifica nivelul actual de piese de schimb si stabileste necesarul de piese de schimb critice la echipamente.

Beneficii

Pachet salarial motivant.
Un mediu de lucru dinamic.
Sansa unei cariere de succes intr-o companie nationala.

QFORT inseamna confort, calitate, caldura si soliditate. QFORT este o promisiune de valoare pe care o sustinem cu argumente sigure si concrete. QFORT este marca inregistrata a companiei Casa Noastra.

Casa Noastra este o companie 100% romaneasca, producator national de ferestre si usi termoizolante, infiintata in anul 1995. Prin reputatia echipei de specialisti si calitatea lucrarilor am devenit o companie de referinta in mediul economic din Romania.

Suntem o echipa dinamică și profesionistă formată din mai mult de 1000 oameni, o cifra de afaceri intr-o continua crestere si investitii in ultimii ani de cca. 30 milioane euro, prin care compania opereaza cea mai mare capacitate de productie de ferestre si usi din PVC din Sud-Estul Europei.

Credem in oameni, in puterea lor de a invata si a progresa. Suntem o echipa care intelege ce inseamna grija pentru client si servim interesele acestuia.

Daca vrei sa ne cunosti mai bine poti vizita site-ul nostru www.qfort.ro si daca te-am convins sa te alaturi echipei QFORT trimite-ne CV-ul tau pe adresa de email [email protected]

Expirat
Electromecanic Mentenanta-Craiova  -  CASA NOASTRA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles