Publicat 27 Feb 2020 | Reactualizat 26 Mar 2020 | Expiră 29 Mar 2020

Electricieni (b/f/d) pentru Germania

15 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Calificare în domeniul electric sau experiență în domeniu (avantaj: experiență într-o țară vorbitoare de germană)
  • Cunoștințe de limbă germană (nivel A2/B1 – înțelegerea și executarea sarcinilor, descrierea problemelor, aplicarea soluțiilor)
  • Disponibilitate de a călători, permis de conducere și mașină proprie constituie avantaj
  • Încredere, angajament, seriozitate, aspect fizic plăcut și curat în fața clienților

Descrierea jobului

Căutăm electricieni cu experiență (m/w/d)

  • pentru instalații electrice, la case de locuit și pentru industrie, dulapuri de comandă, cablare și măsuratori, reparații și mentenanță, mașini electrice, telecomunicație.

Descrierea companiei

Vă oferim:

  • Contract de muncă german, pe o perioadă nedeterminată
  • Tarif orar peste medie (de la 12,50€ până la 14€ brut/oră) plus diurnă de cel puțin 10€ net pe zi lucrătoare sau diurnă de 42€ net pe zi lucrătoare
  • Spor de ore suplimentare de la 25%
  • Salariu punctual și garantat (avans săptâmânal la cerere)
  • Cazare gratuită în apropierea firmei sau al șantierului, de obicei o singură persoană în cameră (cu baie, bucătărie, tv și internet)
  • Îmbrăcăminte de lucru, echipament de protecție și scule gratuite
  • Cursuri de perfecționare gratuite la centrul nostru de perfecționare
  • Concediu până la 30 de zile pe an, în funcție de vechime
  • Bani de crăciun și de concediu, precum și bani pentru creșterea copiilor
  • Asigurare de sănătate, de șomaj și de pensie
  • Bani pentru transport (de ex. 70 € pentru deplasare acasă)
  • Locuri de muncă în toată țara
  • Persoană de contact în limba maternă, ajutor la oficialități
  • Contribuție la un curs de germană
  • La calificarea potrivită vă ajutăm la recunoașterea acestei calificări în Germania

Expirat

Electricieni (b/f/d) pentru Germania  -  Rübsam Fachkräfte GmbH & Co. KG

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles