de ani Fără Frică...

Publicat 11 Nov 2019 | Reactualizat 09 Dec 2019 | Expiră 11 Dec 2019

Electrician

1 post

Candidatul ideal

•Execută intervenţii pe partea electrică la acțiunile de întreținere preventivă si corectiva a mașinilor;
•Realizează mentenanţa şi menţine curăţenia permanentă a liniei semiautomatizate;
•Îşi însuşeşte, respectă indicaţiile de funcţionare şi se informează continuu despre funcţionarea liniei semiautomate;
•Sesizează defecţiuni sau vicii ale echipamentelor, participă la acţiuni de reparare sau mutare a echipamentelor şi supraveghează, atunci cand e cazul, lucrările efectuate de diverşi furnizori;
•Constată şi apreciază situaţia reală a defectelor apărute la componente şi determină cauza uzurii acestora;
•Comunică cu toate celelalte departamente din unitate în vederea soluţionării diferitelor situaţii apărute;
•Poate diagnostica defectele din partea de comandă şi forţa dintr-un tablou electric.

Descrierea jobului

•Studii medii finalizate (profil tehnic);
•Experienţa în domeniu minim 1 an;
•Limba engleza nivel mediu – constituie avantaj
•Constituie avantaj calificarea /autorizarea de electrician;
•Constituie avantaj deținerea de cunostințe în automatizari industriale;
•Capacitatea de a lucra la înălțime;
•Persoana atenta la detalii;
•Organizare;
•Capacitatea de a sesiza defectele, îndemânare, precizie, rigurozitate, imaginaţie tehnică, putere de concentrare;
•Responsabilitate, echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine, preocupare pentru perfecţionarea pregătirii profesionale.

Frankische Romania este parte a grupului Fränkische cu sediul in Germania specializata pe dezvoltarea, productia si comercializarea tuburilor, conductelor și componentelor de sistem din plastic si metal pentru aplicații structurale și de inginerie civilă, precum și auto și industriale.

Electrician  -  FRANKISCHE ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles